Filmy a seriály zo slovenského podsvetia, ktoré jednoducho musíš vidieť

  • Toto by malo byť povinnou jazdou pre každého Slováka.
maxresdefault-7
youtube.com
  • Toto by malo byť povinnou jazdou pre každého Slováka.

V 90. rokoch sme na Slovensku zažívali skutočne krušné chvíle. Našim národom otriasalo rozdelenie republík, vytváral sa samostatný štát a bohužiaľ, k moci sa dostali tí nesprávni ľudia. Dlhé roky boli mnohí Slováci vystavení nebezpečenstvám, ktoré sa hrubým písmom zapísali do historických kníh.

Podvody, rozkvet mafie a nedotknuteľní politici boli len časťou z najväčších problémov vtedajšieho Slovenska. Stále neexistuje úplne presné interpretovanie týchto „temných“ rokov, no aby sme ich čo najlepšie pochopili a niečo sa naučila aj mladšia generácia, filmové štúdiá prišli so skvelými adaptáciami najznámejších príbehov z podsvetia. A ty si ich teraz môžeš vychutnať úplne zadarmo bez otravných reklám rovno na YouTube.

Od Fica do Fica

Dokumentárny film z roku 2012, z ktorého ti môže prísť zle. Slovenské dielo, ktoré bolo prvýkrát exkluzívne šírené internetom. Film zachytáva obdobie od konca Ficovej vlády z roku 2010 až po jeho víťazstvo vo voľbách v roku 2012.

Únos

Ak si ešte nevidel tento film, nemal by chýbať v tvojom portfóliu fimov. Dielo Mariany Čengel Solčanskej začína príbehom, kedy mladá novinárka Marta nájde v predzáhradke rodičovského domu bratovu odrezanú hlavu zabalenú v igelitovej taške.

Mečiar

Film Terezy Nvotovej z októbra tohto roku si vieš už tiež pozrieť na Youtube. Opisuje Mečiarovu „kariéru“ a jeho prienik do podsvetia. Film si môžeš pozrieť tu.

Mafiáni a Súmrak bossov

V deväťdesiatych rokoch na Slovensku sa z pádu komunistického režimu radovali na čele s Mečiarom aj kriminálnici. Kompletné série dokumentov si vieš pozrieť v archíve RTVS. Aktuálne v TV môžeš sledovať druhú sériu s názvom Súmrak bossov.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK