Holandsko cez letné prázdniny? Teraz s letenkami za menej ako 30 eur

  • Eindhoven je jedným z najväčších a najstarších miest krajiny tulipánov
  • Mesto leží neďaleko hraníc s Belgickom a Nemeckom na juhovýchode Holandska
  • Teraz sú do tejto destinácie v blízkosti Amsterdamu letenky za skvelú cenu
pollll
pexels.com/flickr.com
  • Eindhoven je jedným z najväčších a najstarších miest krajiny tulipánov
  • Mesto leží neďaleko hraníc s Belgickom a Nemeckom na juhovýchode Holandska
  • Teraz sú do tejto destinácie v blízkosti Amsterdamu letenky za skvelú cenu

Eindhoven je jedno z najväčších miest Holandska, ktoré môžeme pokojne označiť ako multikultúrne mesto. Viac ako štvrtinu obyvateľov Eindhovenu totiž tvoria cudzinci. Je centrom modernej architektúry a technológií. Teraz sem zoženieš spiatočnú letenku len za 27 eur, a to aj s pohodlným odletom z Viedne.

Kam z letiska

Mesto má dve veľké výhody – poloha blízko Amsterdamu, do ktorého pravidelne premávajú autobusy, ktorých ceny a odchody nájdeš tu. Ďalšou je skvelá poloha letiska len 7 kilometrov od centra mesta.

Z letiska premáva do mesta autobus naozaj každú chvíľu, pričom sa strieda zrýchlený a pomalý shuttle. Zastávku uvidíš hneď keď vyjdeš z letiska, takže sa nemusíš báť, že by si tu blúdil. Každý shuttle je dostatočne veľký, moderný, s WiFi a väčšinou sa v ňom nemusíš tlačiť.

Autobus s číslom 400 je zrýchlený shuttle, ktorý má konečnú zastávku až na stanici, pričom cesta zaberie maximálne 20 minút. Autobus s číslom 401 je pomalý shuttle, ktorý má niekoľko medzizastávok, no cesta aj tak trvá len 25 minút.

Lístok stojí 3,50 eura a kúpiť si ho môžeš v automate na zastávke alebo u vodiča. Ak plánuješ cestovať MHD alebo všeobecne verejnou dopravou, stiahni si aplikáciu 9292.nl, vďaka ktorej si cestovanie pohodlne naplánuješ.

Tip na výlet: DAF – múzeum automobilovej techniky

Ak ťa zaujímajú autá, určite navštív „DAF museum“. Zameriava sa na technický vývoj spoločnosti DAF, ktoré je veľmi významnou firmou a na trhu pôsobí už od roku 1928. Ide o jedného z najväčších výrobcov nákladných automobilov v Európe. V múzeu si prehliadneš, ako sa vozidlá a ich motory vyvíjali, no aj expozíciu vozidiel, ktoré sa nedostali do výroby.

Ako na dobré a lacné ubytovanie?

Výborné hodnotenia má štvorhviezdičkový Park Plaza Eindhoven v centre mesta. Ide o luxusný výber za 53 eur osoba/noc. Hostia majú k dispozícii saunu, posilňovňu, krytý bazén a 3 reštaurácie. V blízkom okolí je múzeum Van Abbemuseum a park. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi, nevýhodou je spoplatnené parkovanie a raňajky. Hotel má pozitívne ohlasy, predošlí hostia chvália okrem polohy aj výborný personál a vybavenie.

Cenovo výhodný je aj štýlový Design Hotel Glow Eindhoven za veľmi výhodných 44 eur osoba/noc. Hotel je v absolútnom centre mesta, hneď vedľa vlakovej stanice.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech