Horehronský destilát si z prestížnej medzinárodnej súťaže odniesol skvelé umiestnenie

  • Slovensko sa môže pochváliť litrami skvelého piva, nezaostávame ani v produkcii kvalitných destilátov
  • Horehronci so svojou vodkou porazili v súťaži silnú konkurenciu
collage3
Facebook/ExkluzivneDestilaty.sk/Unsplash
  • Slovensko sa môže pochváliť litrami skvelého piva, nezaostávame ani v produkcii kvalitných destilátov
  • Horehronci so svojou vodkou porazili v súťaži silnú konkurenciu

Saber Distillery z Brezna sa rozhodlo vo svete preraziť s vysokokvalitným alkoholom. O tom, že sa im to darí, svedčí aj fakt, že v prestížnej súťaži International Wine & Spirits Competition v Londýne získali striebornú medailu. Prerazili tak v konkurencii takmer stovky krajín, ktorých vína a destiláty oceňovalo 400 odborníkov. Informoval o tom portál brezno.dnes24.sk.


Vodka Hugan získala najskôr zlatú medailu u nás, a teda bolo prirodzené vyskúšať svoju kvalitu v porovnaní so svetovými značikami. Presvedčila. V Brezne ju vyrábajú výlučne z jednej odrody slovenskej pšenice pestovanej na strednom Slovensku, je 6-krát destilovaná a filtrovaná tromi druhmi filtrácie: zmrazovaním, mikrovláknom a aktívnym uhlím.

Na svojom oficiálnom webe svoj produkt Saber Destillery popísal ako jedinečný nápoj, ktorý sa vyznačuje mierne vanilkovou a ovocnou arómou s typickým obilným nádychom a v jednej fľaške je ukrytých až 15 000 zŕn zlatistej pšenice. Ďalšou dôležitou súčasťou je dizajn samotnej fľaše. Ten čerpá (ako inak) prvky zo slovenskej tradície.

Beáta Janštová, majiteľka liehovaru hovorí: „Ide o prestížnu súťaž s veľkým počtom súťažiacich, preto, ak máme byť úprimní, veľmi sme pochybovali, že sa nám nejaká medaila ujde. Predsa, konkurencia a aj nároky na akosť sú na takýchto súťažiach neporovnateľné s tými našimi. Väčšina z ocenených sú destilérky s dlhoročnou tradíciou a množstvom skúseností. Sme teda veľmi radi, že aj nás rozhodcovia odmenili.“

V zahraničí je teda táto vodka ďalším oceneným produktom zo Slovenska, ktorý v sebe spája modernú technológiu, no zároveň autenticitu tradičnej výroby. Okrem, dnes už svetovo známej, Vodky Hugan Saber Distillery produkuje ešte kvalitný rum, Kirk & Sweeney, gin Uncle Vals, destiláty Palantír a Constantin, v ktorých sa miešajú chute toho najlepšieho slovenského ovocia.

Zdroj: brezno.dnes24.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá