Ich barber shop navštevujú Rytmus aj prezident. V Bratislave vzkriesili kultúru holičstiev

  • Slováci sa kedysi strihali a holili výlučne v holičstvách, tradícia však časom vymizla
  • Maroš Ihnát a Martin Sabo sa rozhodli ju vzkriesiť a započať novú éru barberov
  • Ich pánske holičstvo MMG Freedom Barbers a Private Barbers mení mužov na gentlemanov
  • Teraz plánujú expanziu do ďalšieho mesta a rozbiehajú vlastnú značku kozmetiky
barb
Instagram.com/palermo_barber, panskeholicstvo.sk
  • Slováci sa kedysi strihali a holili výlučne v holičstvách, tradícia však časom vymizla
  • Maroš Ihnát a Martin Sabo sa rozhodli ju vzkriesiť a započať novú éru barberov
  • Ich pánske holičstvo MMG Freedom Barbers a Private Barbers mení mužov na gentlemanov
  • Teraz plánujú expanziu do ďalšieho mesta a rozbiehajú vlastnú značku kozmetiky

Na začiatku bola vášeň a chuť dvoch chalanov vrátiť do hlavného mesta niečo, čo tu už dlho nebolo. Veď kedysi tu stálo jedno pánske holičstvo vedľa druhého a bolo bežné, že sa tu stretávali muži rôznych sociálnych vrstiev. Časom sa trend zmenil a výlučne pánske holičstvá nahradili kaderníctva, ktoré sa viac upriamovali na ženy než na mužov. Maroš Ihnát a Martin Sabo sa rozhodli, že históriu oživia a vytvoria miesto s tou najkvalitnejšou ponukou holičských služieb a navyše unikátnou atmosférou pánskeho klubu.

Neváhali, nedbali na pochybnosti a rozbehli v Bratislave prvé moderné pánske holičstvo na Slovensku. Napriek jeho úspechu neboli stotožnení s konceptom a ideológiou, chceli rozbehnúť úplne vlastnú kultúru. Rozhodli sa tak začať ešte raz a úplne od podlahy. Zrodilo sa MMG Freedom Barbers s absolútne uvoľnenou filozofiou, ktoré si už 3 roky získava klientov svojou kvalitou a atmosférou. Postupne k nemu pribudlo ďalšie holičstvo MMG Private Barbers.

Kľučku si u úspešných barberov podávajú všetky vekové generácie aj sociálne skupiny ľudí. „Naše holičstvo pravidelne navštevujú známe osobnosti, ale naše služby sú určené pre všetkých bez ohľadu na popularitu,“ povedal Maroš Ihnát, známy aj pod prezývkou Palermo. Z celebrít sú to napríklad Rytmus, Majk Spirit, Separ, Robo Vittek či Michal Nemtuda, rovnako ako niektorí známi biznismeni či prezident Andrej Kiska. Je tak úplne bežné, že na kresle vedľa seba sedia známy raper a chalan, ktorý si na nový štýlový zostrih našetril z vreckového.

Napriek tomu, že ide o pánske holičstvo, ženy sem nemajú zakázaný vstup. „Dvere u nás majú otvorené. Z poslednej návštevy nežného pohlavia sa môžeme pýšiť fotkou strihu nášho barbera, ktorá bola zverejnená na jednom z najlepších barberských instagramovým účtov s 1,2 milióna followerov,“ prezradil Maroš. Aj to je dôkazom o top úrovni holičských služieb, za ktorou stojí už 15-členný tím skúsených barberov. Tí podľa Marošových slov umožňujú slobodný rozvoj a priestor pre vlastnú kreativitu.

Zákazníkom ponúkajú rôzne druhy pánskych strihov a úprav brady, rovnako ako holenie hlavy či brady takzvanou šavetkou. „Snažíme sa každému klientovi vyhovieť podľa jeho vkusu a požiadaviek, prioritou zostáva uspokojiť zvyšujúce sa nároky zákazníkov, ktorí sú stále náročnejší na kvalitu. Občas tiež prídu s obrázkami extravagantných účesov alebo požiadavkou vyholenia motívu obľúbeného basketbalového tímu, výnimkou nie je ani odfarbovanie a farbenie vlasov či brady,“ prezradil Maroš.

V barber shope ti tiež bradu okrem úpravy ošetria špeciálnym olejom s vôňou citrusov či koriandru, ale dokonca aj s prídavkom 24-karátového zlata. To všetko z ich vlastnej rady pánskej kozmetiky Feshack, ktorú práve rozbiehajú a plánujú aj e-shop. Benefitom je aj to, že počas čakania na svojho barbera sa tu nikdy neunudíš k smrti. S radosťou ti spravia espresso či nalejú pivo, zahráš si PS3 alebo pozrieš zápas v telke. Tvoj komfort počas je na prvom mieste. V piatok sa holičstvo mení na pánsky klub a vychutnáš si tu zostrih na počkanie, pokec aj kvalitný drink.

Unikátna tmosféra a dizajn holičstva sú kapitolou samou o sebe. „Gro interiéru má na svedomí náš dvorný architekt Tomáš Gaňo, ale postupom času interiér naberal patinu, ktorú rokmi vytvoril celý kolektív. Osobitým dizajnom je napríklad visiace holičské náradie, samolepky na zrkadlách a množstvo štýlových doplnkov, ako repliky holičských kresiel z filmu Krstný otec, na mieru vyrobené svietidlá či zachovalá toaleta z minulého storočia,“ vymenoval Maroš. Čerešničkou na torte je fakt, že na rovnakom mieste už pred 40 rokmi sídlilo vychytené bratislavské holičstvo.

Napriek rastúcej konkurencii sa barberi držia na špičke, zákazníci sa len hrnú, a to všetko najmä vďaka tomu, že Maroša, Martina a ostatných chalanov neopúšťa vášeň pre to, čo robia. „Baví nás samotný výsledok a úsmev na tvári našich spokojných klientov, neustále zdokonaľovanie sa, zábava a spolupatričnosť celého kolektívu,“ uviedol Maroš, ktorý zároveň prezradil aj skvelú novinku. „Chystáme sa expandovať a najbližšie miesto, kde otvoríme prevádzku, budú Malacky,“ dodal.

Chalanom veľmi držíme palce v ďalšom rozvoji ich barberského biznisu a veríme, že si top kvalitu udržia.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech