Ilustrátor a fanúšik Tolkiena prekresľuje mapy národných parkov v štýle Stredozeme

  • Ako spoznáš najväčšieho fanúšika filmu či knihy?
  • Možno tak, že jeho vášeň sa premietne aj do jeho práce
  • Dan Bell tak začal pretvárať obyčajné mapy na neobyčajné
Dan Bell
  • Ako spoznáš najväčšieho fanúšika filmu či knihy?
  • Možno tak, že jeho vášeň sa premietne aj do jeho práce
  • Dan Bell tak začal pretvárať obyčajné mapy na neobyčajné

Kartografia dnes nie je práve extrémne zaujímavým profesijným odvetvím. Stačí však trocha kreativity a aj niečo na pohľad nudné a exaktné sa môže zmeniť na maximálne tvorivú prácu. Anglický umelec Dan Bell sa tak rozhodol popustiť uzdu svojej fantázie na maximum a premietnuť svoje obľúbené diela Hobit a Pán Prsteňov od J.R.R. Tolkiena do reality. Mapy národných parkov v Británii tak začal prekresľovať v štýle mapy Stredozeme s pre ňu typickou typografiou.

To, čo bolo doteraz len fantasy svetom, sa tak dnes prelína s realitou. Tí najväčší fanúšikovia už nemusia len snívať o imaginárnej krajine z pera Tolkiena, ale môžu s mapou v ruke navštíviť niektorý z národných parkov a predstavovať si, že sú v inom svete. Okrem anglických národných parkov už Dan zobrazil aj miesta, ako Londýn, Oxford či Yellowstone,a pribudnúť majú ďalšie lokality v Škótsku, Walese či USA.

Dan Bell začal čítať knihy od slávneho autora, keď mal približne 11 rokov, a fantasy svet ho okamžite dostal. Neskôr si na to už ako úspešný ilustrátor spomenul a napadlo mu vrátiť sa takýmto spôsobom do detských čias. Začal si teda len tak pre radosť kresliť mapu inšpirovanú hobiťou typografiou, ktorú okorenil vlastnou kreativitou. Po úžasnej odozve od známych začal kresliť viac a následne mapy predávať.

Podľa jeho slov mu práca na jednej zaberie približne jeden deň.  Ak ťa ako fanúšika zaujala, môžeš si ju kúpiť na jeho stránke. Mladý ilustrátor je dôkazom, že za detskú fantáziu sa naozaj nemusíme hanbiť ani v dospelosti.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech