Jaromír priniesol na trh revolučný Samurai Shot, ktorým môžeš nahradiť kávu či energetické nápoje

  • Samurai Shot, pripravený z čistého čajového extraktu, zaujal ľudí po celom svete
  • Tento prírodný energetický nápoj môže slúžiť aj ako náhrada alkoholu
  • Vďaka šikovným Čechom prichádza na Slovensko
q
Samurai Shot
  • Samurai Shot, pripravený z čistého čajového extraktu, zaujal ľudí po celom svete
  • Tento prírodný energetický nápoj môže slúžiť aj ako náhrada alkoholu
  • Vďaka šikovným Čechom prichádza na Slovensko

Ak patríš medzi ľudí, ktorí nemajú problém denne vypiť 4 kávy a stále nemajú dostatok energie, potom je tu niečo pre teba. Možno by si mal siahnuť po jednom panáku. Nie je však reč o alkohole, ale o prírodnom nealko shote, ktorý dobre chutí a navyše ti zbystrí myseľ. Ide o takzvaný Samurai Shot, vyrobený čisto z čajového extraktu a aj napriek vskutku exotickému názvu vznikol v Česku.

Za fľašou Samurai Shotu sú tri roky každodennej práce a dvaja nadšenci Jaromír Horák a Martin Soľnička. V začiatkoch vyrábali originálny produkt, ktorý ich bavil, len pre seba. Postupom času však oslovil stovky zákazníkov, ktorí chcú mať po ruke rýchlu a prírodnú energiu. Samurai Shot ponúka oživenie a alternatívu v jednofarebnom svete energetickým nápojov. Je pre všetkých, ktorým chýbajú prírodné chute a energia, bez cukru. 

Prvotný impulzom na založenie projektu Samurai Shot vychádzal z dlhodobého záujmu Jaromíra o čajovú kultúru. “Dá sa povedať, že čaj pravý alebo Camelia Sinensis, je kvetom môjho života. Jeho rozličné pestovanie a príprava čaju z neho, vytvára zaujímavý fenomén na celom svete. Ak vypijete viac misiek, stúpnu vám do hlavy s rôznymi stavmi. Je to droga ako každá iná, len nie je zakázaná. Silný extrakt z kvalitných čajov je základom jedálnička mnohých kultúr. A tak vznikol nápad dať ho do fľašiek,” hovorí Jaromír pre Startitup.

Jaromír pritom nie je žiadnym kvalifikovaným odborníkom na čaj a jeho spracovanie. Má však za sebou rozličné pracovné skúsenosti, ktoré sa mu podľa jeho slov v súčasnosti veľmi zídu.

“Som vyučený obchodník, pracoval som v divadle ako technik alebo aranžér, dekoratér. Mám skúsenosti z call centra ako aj z firemných eventov. Nič, čo v živote robíte sa nestratí,” hovorí Jaromír.

Jaromír spoločne s jeho obchodným partnerom do biznisu vracajú všetko, čo sa im podarí zarobiť. Už to trvá dlhšie ako dva a pol roka a za posledný rok sa môžu pochváliť obratom 2,5 milióna korún (takmer 100-tisíc eur).

Prvý Európan vo World Tea Union

Členstvo v Medzinárodnej čajovej asociácii získal, ako to už býva, zhodou náhod a trochou šťastia. V minulosti sa totižto naplno venoval svojmu prvému čajovému projektu s názvom Čajový komfort. Ten sa zameriaval na poskytovanie cateringových služieb – prípravu čaju pri významných spoločenských udalostiach.

“Pripravoval som čaj na stovkách akcií, festivaloch, na narodeninách Václava Havla a mnohých súkromných a firemných akciách. Práve toto si všimol zakladateľ World Tea Union, pán Wang, ktorý v tej dobe žil v Čechách. Je to pre mňa stále veľká inšpirácia, dostal som sa medzi svetovú čajovú špičku ako prvý Európan,” hovorí Jaroslav.

Tím stojaci za Samurai Shotom verí, že tento nápoj má potenciál nahradiť masu prefabrikovaných energetických nápojov. Predsa len, veľké plus týchto shotov spočíva v tom, že ponúkajú naozaj prírodnú a čistú energiu bez éčok, konzervantov a podobných “zlepšovákov.”

Už za krátky čas si mnoho ľudí obľúbilo a našli v ňom presne to, kvôli čomu Samurai Shot – prvý nealkoholický panák – vznikol. Aj keď podľa Jaroslava český trh stále poriadne nevie o Samurai Shote, zahraničie už ukazuje svoj záujem a potenciál.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech