Je to jasné. „Lakeť“ sa nestal

 • Nekonečne veľa krát diskutovaný "lakeť" Sagana, ktorým mal dopomôcť k pádu svojho súpera, Marka Cavendisha, označil súd za nešťastnú náhodu.
20017618_10155687918029467_8731500993243671950_o(1)
facebook.com
 • Nekonečne veľa krát diskutovaný "lakeť" Sagana, ktorým mal dopomôcť k pádu svojho súpera, Marka Cavendisha, označil súd za nešťastnú náhodu.
 • Majster sveta Peter Sagan sa po vylúčení z tohtoročnej Tour de France nevzdal
 • Medzinárodný športový súd v Loussane rozhodol, že za pád svojho súpera Sagan nemôže
 • Súd rozhodol, že išlo iba o nešťastnú náhodu
 • Arbitrážny súd sa mal vylúčením zaoberať na samostatnom pojednávaní, no k tomu nedošlo, pretože svoj verdikt vyniesol už pred ním. Videozáznamy, ktoré poskytol súdu tím BORA – Hansgrohe a výpovede svedkov totiž na rozhodnutie úplne stačili. Sagan sa po rýchlej diskvalifikácii k situácii nemal čas ani vyjadriť a dva dni po vylúčení sa tím okamžite odvolal, no po zamietnutí Sagan už na Tour the France nemohol pokračovať ďalej v pretekoch.

  Náš šampión sa po nepríjemnostiach a zmarenej možnosti zabojovať o ďalšie víťazstvo v Tour de France konečne dovolal spravodlivosti a ku konečnému verdiktu sa vyjadril pre Teraz.sk aj Peter Privara, prezident Slovenského zväzu cyklistiky: „Bolo to trochu šalamúnske. Povedali, že to bola nešťastná náhoda, že Peťo nepochybil. Ani rozhodcom sa nedokázal úmysel, že by chceli niekoho poškodiť a vlastne to zvalili na to, že bude treba zaviesť nejakú lepšiu techniku.“

  Dnes už organizátor pretekov na svetovej úrovni musí mať na trati dostatok komisárov a pribudnúť by mal aj videokomisár.

  Zdroj: teraz.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech