Jedno z najlepších ubytovaní Európy sa nachádza na Slovensku na známom mieste

  • Prestížny mesačník Geo Saison vytvoril rebríček TOP 100 najkrajších hotelov v Európe
  • Nezabudol ani na Slovensko, hoci Česko, Poľsko a ani Maďarsko či juh Európy sa v rebríčku neobjavuje
Zažiť noc na Lomnickom štíte musí byť úžasným zážitkom.  Ocenil to aj nemecký magazín Geo Saison, ktorý ho umiestnil do TOP 100 najkrajších hotelov sveta.
vt.sk
  • Prestížny mesačník Geo Saison vytvoril rebríček TOP 100 najkrajších hotelov v Európe
  • Nezabudol ani na Slovensko, hoci Česko, Poľsko a ani Maďarsko či juh Európy sa v rebríčku neobjavuje

Na Lomnickom štíte je niekoľko mesiacov dopredu beznádejne vypredané. Vo svojej ponuke má len dve izby a je o ne obrovský záujem. Kto by predsa nechcel zažiť noc pod hviezdami vo výške 2 643 metrov nad morom s dokonalým servisom? Hoci je kapacita na „Lomničáku“ značne oklieštená, renomovaný časopis Geo Saison ho aj tak zaradil do svojho rebríčka stovky najkrajších hotelov Európy.

Rebríček zostavovalo dokopy 29 odborníkov z oblasti cestovného ruchu, médií a dizajnu. Mali jednoducho vybrať niekoľko hotelov, ktoré by odporučili známym. Noc na Lomnickom štíte pritom zaradili do kategórie „bez konkurencie“, kde mu spoločnosť robí napríklad jedinečný IceHotel z ľadu na úplnom severe Švédska, mini chalúpky v Británii zvané Wigwams, elegantné, plachtové stany neďaleko Benátok alebo úžasný zámok Leopoldskron na jazere v Salzburgu.

Na Lomnickom štíte jedna noc pre dve osoby vychádza na 550 – 850 eur v závislosti od obdobia. V tejto cene sú zahrnuté lístky z Tatranskej Lomnice na Lomnický štít a späť, welcome drink, možnosť pozorovať hviezdy ďalekohľadom, raňajky na Skalnatom plese a štvorchodová úžasná večera. Donedávna bola k dispozícii návštevníkom len jedna izba pre 4-5 osôb, no pre veľký záujem na Lomničáku nájdeš už aj romantický apartmánik pre dvoch.

„Pri západe slnka, keď posledná lanovka zvezie turistov do údolia, na Lomnickom štíte začína nevšedná atmosféra,“ píše sa na oficiálnom webe jedinečného ubytovania vo Vysokých Tatrách. Takže ďakujeme Geo Saison, my vieme :)

Zdroj: stern.de

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech