Klenot výroby áut na Slovenku na ďalších fotografiách: Nové Audi Q8 v reálnej premávke

  • Najnovší počin od Audi, model Q8, sa ukázal na dennom svetle v plnej kráse.
  • Audi Q8 má byť priamym konkurentom BMW X6.
  • Predávať by sa malo začať už v máji.
audi-q8-002
autocar.co.uk
  • Najnovší počin od Audi, model Q8, sa ukázal na dennom svetle v plnej kráse.
  • Audi Q8 má byť priamym konkurentom BMW X6.
  • Predávať by sa malo začať už v máji.

Keď Audi predstavilo začiatkom roka 2017 svoj koncept na nové Audi Q8, rozvíril tým prach v motoristickom svete luxusných SUV. Nová rada Q8 má byť priamym konkurentom modelu X6 od BMW.

Po roku predstavovania konceptu sa na internete objavili aj zábery pravdepodobne finálnej verzie modelu Q8, ktorá by sa na trh mala dostať už v máji.

Podľa najnovších záberov sa dá predpokladať, že Audi Q8 bude z konštrukčného hľadiska podobné modelu Q7. Najvýraznejší rozdiel medzi spomenutými modelmi je v zníženej streche v prospech Q8-čky.

„Vedel by som si predstaviť riaditeľa, ktorého do práce vozí Audi A8 a počas víkendu si sám užíva jazdu vo svojom Q8. Naším cieľom je ponúknuť model Q8 pre celý svet.“ povedal pre portál Autocar šéf Audi, Rupert Stadler. Audi Q8 bude k dispozícií v troch motorizáciách – benzín, diesel a hybrid. Čisto elektrický variant sa bude môcť pochváliť dojazdom 50 kilometrov.

Audi Q8 bude poriadny dlháň. Dĺžka vozidla presiahne 5 metrov, šírka bude zas činiť 1970 mm. Okrem modelu Q8 pracuje nemecký výrobca súčasne aj na nových modeloch Q1, Q2 a Q4. Nezabudlo sa ani na modely Q2 a Q3, ktorých čaká generačná obnova. V súčasnom trende elektromobilov ale nechce zaostávať ani Audi, preto pracuje na svojom elektrickom model E-tron. Ten by mal uzrieť svetlo sveta už v lete.

Audi Q8 by malo prísť na trh začiatkom mája a zákazníci si za neho poriadne priplatia. Cenovka by mala začať na čiaskte 62 000 €. Audi Q8 podobne ako Q7-čka či konkurenčné Porsche Cayenne sa bude vyrábať na Slovensku.

zdroj: audi.com / netcarshow.com / autocar.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech