Legendárna non-stopka Hviezda končí a Bratislava plače

  • Z políc v obľúbenej večierke Hviezda pomaly mizne tovar
  • Svoj polnočný koláč či litrové víno za 3 eurá si tu kúpiš už len do konca tohto týždňa
cop
Google Maps/screenshot/foursquare.com
  • Z políc v obľúbenej večierke Hviezda pomaly mizne tovar
  • Svoj polnočný koláč či litrové víno za 3 eurá si tu kúpiš už len do konca tohto týždňa

Ešte pred érou Tesca predstavovala Hviezda jediné potraviny otvorené 24-hodín denne. Niekto by to nazval staré dobré časy. Postupnú expanziu supermarketov však nezastavia ani nostalgické pocity mnohých z nás. Hviezda po otvorení potravín Malina hneď oproti ďalej nie je schopná dosiahnuť zisk, a preto avizuje oficiálne zatvorenie prevádzky, a to už koncom tohto týždňa.

Potraviny vlastní živnostníčka Zuzana Patschová, na špecializovanom portáli finstat.sk svieti pri jej živnosti dlh v sociálnej poisťovni vo výške 407 eur a v čiernych číslach nie je ani samotná Hviezda.

„Tržby sú počas dňa nízke, nikto si sem nepríde urobiť veľký nákup. Ľudia chodia len večer a v noci,“ povedala smutne majiteľka Hviezdy pre dnes24.sk.

Hviezda, ktorá susedí s ošarpanou budovou, presne vystihujúcou marazmus, v ktorom sa hlavné mesto nachádza, tak podlahla tlaku väčších hráčov. Dialógy typu „Dobrý večer, sedmičku bieleho poprosím. Aké, šrobovacie či vám ho otvorím?“ sa stanú minulosťou.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: Google Maps/screenshot

Bratislavčania sa už na sociálnych sieťach sťažujú, že si už v bratislavskej kultovke nebudú môcť uprosted noci kúpiť cigarety za gastrolístok, preslávené vyprážané palacinky či kávové zrno.

Zatiaľ čo jedny hviezdu milovali, iní na túto prevádzu hľadali pekné slová len ťažko. O svoje skúsenosti sa podelil aj Braňo:

Ja som v tom dome býval 30 rokov a videl som všeličo. koľkokrát tam boli všelijaké bitky a roztržky a nedalo sa spať, kvôli opitým puberťákom. Koľkokrát tam zasahovali policajti, dokonca môj sused hádzal na opilcov vajíčka alebo lial vodu alebo a keď pršalo, tak na nich sypal múku. Samozrejme aj ja som sa tam často zastavil, keď už som to mal priamo v dome.“

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: foursquare.com

Veľa by určite vedeli rozprávať nielen obyvatelia tohto domu, ale aj vysokoškoláci, pre ktorých často práve Hviezda predstavovala spásu. Či už si chcel zákusky, alkohol, ústnu vodu, alebo olej, našiel si to tu kedykoľvek. Od budúceho týždňa si budeme musieť vystačiť, buď s potravinami Malina, ktoré sú oproti a po polnoci s nonstopkou na Obchodnej ulici.

V najbližšom čase má Hviezdu nahradiť malý obchod Delia, ktorý však bude len jedným z mnohých a zrejme sa nestane symbolom Námestia 1.mája tak ako tomu bolo pri Hviezde.

zdroj:dnes.24.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech