Letenky do Barcelony sú konečne dostupné za cenu, ktorej neodolá žiadny cestovateľ

  • Barcelona je mesto plné energie, zábavy a slnka, v ktorom sa určite nebudeš nudiť
  • Poteší každého, kto má rád dobré jedlo, more, históriu a život v uliciach
bos
pexels.com
  • Barcelona je mesto plné energie, zábavy a slnka, v ktorom sa určite nebudeš nudiť
  • Poteší každého, kto má rád dobré jedlo, more, históriu a život v uliciach

Barcelona má potenciál okúzliť každého, nakoľko má naozaj všetko. Kopce aj more, zapadnuté uličky, no aj rozsiahle námestia. Príjemné pokojné tempo cez deň, aj poriadnu energiu v noci. K tomu všetkému takmer celoročné slnko. Momentálne máš k dispozícii spiatočnú letenku len za 44 eur v májových aj júnových termínoch s odletom z Budapešti.

Cesta z letiska

Cestu do mesta môžeš absolvovať taxíkom. Ideálna možnosť pre skupinky cestovateľov. Cenu si skúste zjednať a môžete tak ušetriť nejaké tie eurá.

Ďalšia možnosť je cesta Aerobusom . Cena za jazdu je okolo 4 eur a autobus stojí na významných bodoch v centre a to na Plaça de Catalunya a Plaça Espanya.

Iná možnosťje cesta  vlakom za cca 2 eurá. Vlak nájdete tu.

Tradičné jedlo hľadaj na legendárnom trhovisku La Boqueria

La Boqueria vo svojej dnešnej podobe bola otvorená v 20. storočí, ale stále sa teší obrovskej obľube ako medzi miestnymi, tak aj turistami. Ponúka totiž všetko, čo ťa napadne – od morských plodov, čerstvých rýb, cez zeleninu a všetky typy chutí a vôní.

Zabávaj sa po celú noc v Jamboree

Ak sa chceš v noci poriadne zabaviť, potom zamier do Placa Reial. Na mieste ozdobenom palmami a pouličnými lampami navrhnutými Antoniom Gaudim je skutočne veľký rozruch. Pôsobí tak ako skvelé miesto pre stretnutie cestovateľov z celého sveta.

Taktiež je domovom niekoľkých skvelých barov, ako sú napríklad Sidecar, Pipa Club, Karma alebo Jamboree – jeden z popredných mestských blues a jazz barov, ktorý sa po polnoci premení na obrovskú diskotéku s dvomi tanečnými parketmi. Na jednom poschodí ti trebárs môžu hrať hudbu 80. rokov a na tom druhom si zasa zatancuješ na RnB.

Tip na ubytovanie

Našli sme pre teba aj pár tipov na výhodné ubytovanie, a to aj priamo na pláži. Za zmienku stojí Hotel La Niña s výhľadom na pobrežie, ktorý ťa vyjde na 26 eur osoba/noc. V cene sú aj raňajky a v prípade záujmu je k dispozícii aj letiskový transfer.

Ak chceš bývať priamo v centre mesta, ideálnou voľbou za výhodnú cenu môže byť hostel Safestay Barcelona Gothic, za dve noci tu zaplatíš do 50 eur. Ak ti nevyhovuje ubytovanie v hostelioch, skús sa pozrieť na ponuku Pensión Coral, kde za dve noci necháte dvaja 132 eur.

Najpredávanejším ubytovaním je momentálne Dolce Sitges. Z tohto pekného hotela uvidíš priamo na pláž, no využiť môžeš aj bazén či vírivku. Centrum Barcelony je vzdialené 25 minút vlakom. Za ubytovanie tu zaplatíš 25 eur osoba/noc.

Ak by si chcel tvoju dovolenku stráviť priamo na jachte, skús Bradburn Yacht. Za ubytovanie tu necháš 18 eur osobu/noc.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK