Letenky do Kalifornie sú teraz v ponuke za najlepšiu cenu za posledných niekoľko mesiacov

  • Na to, aby si si splnil svoj americký sen, nemusíš mať na účte tisíce
  • Stačí nepremeškať výhodné cestovateľské ponuky
  • Aj táto medzi ne určite patrí
sa
pexels.com
  • Na to, aby si si splnil svoj americký sen, nemusíš mať na účte tisíce
  • Stačí nepremeškať výhodné cestovateľské ponuky
  • Aj táto medzi ne určite patrí

„Kto nežije, toho San Francisco prebudí k životu,“ povedal spisovateľ William Saroyan. Mal pravdu. Najeurópskejšie americké mesto je pre stratené duše ako stvorené. Ohúri svojou kozmopolitnosťou, krásnym pobrežím aj voľným postojom k životu. Pre San Francisco je charakteristická kaviarenská kultúra, ktorú priniesli do mesta bohémski spisovatelia v 50. rokoch. Aj preto má takmer európsku príťažlivosť.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

Niet pochýb o tom, že jednou z najdrahších položiek pri ceste do Kalifornie je letenka. Cena spiatočných leteniek sa bežne pohybuje medzi 450 až 800 €. Dnes máš však možnosť získať letenku do San Francisca len za 355 eur. Odlet je z Viedne s jedným prestupom v oboch smeroch. Letí sa s Air France a v cene je len príručná batožina, zacheckovaná sa dá samozrejme doobjednať. Najlacnejšie termíny sú v obdobiach november a december.

Nezabudni, že pred cestou je potrebné si vyplniť online formulár ESTA a zobrať ho so sebou. Poplatok je 14 dolárov (cca 12,5 eur). Návod na jeho vyplnenie nájdeš tu.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

Pomerne nákladnou položkou pri ceste do San Francisca je ubytovanie, ak však precízne hľadáš, dajú sa nájsť ponuky, ktoré zvládneš aj so študentským rozpočtom.

Tip na ubytovanie je 2* Geary Parkway Motel so super hodnotením za veľmi výhodných 45 eur vrátane raňajok. Hotel má veľmi dobrú lokalitu v centre San Francisca, bezplatné parkovanie a v cene je aj bezplatné storno. Izby majú dokonca kapacitu 4 osoby, takže je to obzvlášť dobrá voľba pre rodiny alebo partie. Vtedy je cena ešte lepšia, a to 29 eur.

V meste sa neboj využívať aj verejnú dopravu. Môžeš si zakúpiť aj výhodnejší 1, 3 a 7 dňový lístok pre turistov. Cena 3 denného lístka 31 dolárov (28 eur) sa dá použiť na všetky hromadné dopravy, vrátane cable car v meste. Kúpiš ho pod názvom 3 – Day Visitor Passport. V rámci mesta je viacero predajní týchto lístkov, kompletné informácie nájdeš tu.

Ak sa rozhodneš vycestovať do SF na dlhšie, oplatí sa požičať si auto. Pohodlne si tak budeš môcť ísť prezrieť Los Angeles, San Diego, Las Vegas, Yosemitský národný park, Death Valley či Grand Canyon.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK