Luxusný relax za pár eur? Nájdeš ho v týchto 5 slovenských wellness centrách

  • Sauna a osviežujúci kúpeľ niekedy dokážu zázraky
  • Aj na Slovensku nájdeš množstvo kvalitných wellness centier, kde perfektne zrelaxuješ
  • Zabudni na chlór či plesne, tu nájdeš len tú najlepšiu kvalitu a budeš sa cítiť ako kráľ
BeFunky-collage (41)
Kúpele Zelená Žaba, Hotel Zochova Chata
  • Sauna a osviežujúci kúpeľ niekedy dokážu zázraky
  • Aj na Slovensku nájdeš množstvo kvalitných wellness centier, kde perfektne zrelaxuješ
  • Zabudni na chlór či plesne, tu nájdeš len tú najlepšiu kvalitu a budeš sa cítiť ako kráľ

Zion Spa

Sieť wellness centier Zion Spa patrí jednoznačne medzi najmodernejšie a najluxusnejšie spa na Slovensku. Pod ich hlavičkou nájdeš 4 centrá – Luxury v Grand Hotel River Park a v Grand Hotel Kempinski, a Premium v Crowne Plaza a v hoteli Sheraton. Filozofiou tejto siete je ponúknuť nadštandardné služby v krásnom prostredí a s luxusnou atmosférou, pričom sa sústredia na holistický prístup k zdraviu, prepájajúci myseľ, telo a dušu.

Najlákavejšieje práve spa v hoteli Kempinski v srdci Tatier. Za neobmedzený denný vstup s top službami a luxusným výhľadom na Tatry a Štrbské pleso tu zaplatíš 50 eur. Zion Spa Luxury funguje na princípoch privátneho klubu a preto je možné aj členstvo, ktoré ťa bude stáť od 1 600 eur do 3 100 eur na rok, možné je však aj štvrťročné či polročné členstvo. Za túto cenu si budeš môcť užiť relaxačný bazén s tryskami, fínsku saunu, parnú saunu, slaný kúpeľ, ľadovú fontánu, arktický či tropický dážď, tepidárium, spa bar či privátne wellness.

Hotel Partizán

V čarovnom prostredí Nízkych Tatier na Táloch nájdeš 4-hviezdičkový Hotel Partizán, ktorý ukrýva vynikajúce wellness centrum. Rozkladá sa až na troch podlažiach na ploche viac ako 2-tisíc metrov štvorcových a jedným z benefitov sú aj krásne výhľady na okolité hory. Ak si saunový milovník, tu si maximálne prídeš na svoje. Nájdeš tu horúcu saunu, ktorá je podobná tej fínskej, lesnú saunu, v ktorej inhaluješ bylinky, infrasaunu, liečebnú bylinkovú saunu s príjemnou arómou, ale aj parný kúpeľ, laconium pre relaxáciu či líščiu noru, ktorá kombinuje parnú procedúru a masáž nôh. Schladíš sa v horskom jazierku, vodnom iglu či ľadovom vedre.

Napriek vysokej kvalite služieb a priestorov si toto wellness môžeš dovoliť aj keď nemáš plat riaditeľa. Za trojhodinový vstup zaplatíš 26 eur, využiť môžeš aj skupinovú zľavu 5 osôb za cenu 4 alebo zvýhodnený rodinný vstup. Pre tých, ktorí vyhľadávajú ešte niečo navyše, je tu Slnečné spa s rôznymi skrášľovacími procedúrami, rovnako rôzne ozdravné kúpele či privátne spa pre tých, ktorí hľadajú súkromie. Cena privátneho spa so saunou a vírivkou sa začína na 119 eurách za dve hodiny.

Zochova Chata

Luxusný 4-hviezdičkový hotel nájdeš v srdci Malých Karpát len 34 kilometrov od Bratislavy a do jeho vyhľadávaného wellness centra si tak môžeš odskočiť kedykoľvek aj počas pracovného týždňa. Veď prečo nenakopnúť svoju produktivitu príjemným relaxom? Po celý čas pobytu v tomto spa si budeš môcť vychutnávať harmonický pohľad na upravenú záhradku a okolitý les, a to priamo z výrivky či bazéna s rozmermi 15 x 4 metre, ktorý sa večer mení na svetelné divadlo. Bohatý saunový svet tvorí fínska, infra, parná či bylinková sauna. Pokračovať môžeš Kneippovým kúpeľom, ochladením vo vonkajšom jazierku či oddychom v tepidáriu alebo na terase.

Za 3-hodinový vstup zaplatíš ako neubytovaný hosť 30 eur, za celodenný 50 eur. Pre náročnejších je tu aj privátne spa so saunou a jacuzzi, ktoré je špeciálne aj tým, že sa nachádza vonku a sauna pripomína veľký drevený sud. Väčšiu romantiku by si hľadal len ťažko. Za 3-hodinový zážitok pre skupinu až 8 ľudí, spolu so šampanským, medovým pílingom a aromaterapiou, zaplatíš 300 eur. V prípade, že chceš využiť len jacuzzi, zaplatíš 200 eur.

Zelená Žaba

Kultové kúpalisko v Trenčianskych Tepliciach s 80-ročnou históriou má stále čo povedať. Je v kondícii, ako nikdy predtým, prešlo veľkou rekonštrukciou a dnes ponúka aj wellness služby na top úrovni. Návšteva tohto kúpaliska je tak vhodná aj keď vonku nie je 30 stupňov Celzia. V Žabe nájdeš krásny vonkajší saunový svet s prevádzkou počas celého roka a priamo uprostred ihličnatého lesíka. Nájdeš tu štyri sauny, a to fínsku, parnú, bylinkovú a infra saunu. Tie sú umiestnené vo valcovitých kaskádových domčekoch. V tesnej blízkosti sáun sa nachádza ochladzovací bazén a výrivka. Ešte magickejšiu atmosféru zažiješ pri nočnom saunovaní pod hviezdnym nebom.

Toto wellness centrum si užije absolútne každý vrátane tých so študentským rozpočtom. Dvojhodinový vstup ťa totiž bude stáť len 13 eur. Jednoduché ako facka, žiaden komplikovaný členský systém, žiadne varianty svtupného. Skrátka, nie je nad čím premýšľať. Po dôkladnom relaxe si v priestoroch kúpeľov Zelená Žaba užiť aj masáže, zašportovať si, dať si dobrú večeru v miestnej reštaurácii alebo ešte viac vypnúť pri poháre červeného vo vinárni.

Sai Wellness

Toto unikátne centrum nájdeš prekvapivo v na pohľad nezáživnom Aquaparku Senec. Nie, aquaparky nie sú len pre zábavu a pre deti, ale môžeš tu nájsť aj úžasné podmienky pre relax. V tomto prípade to máš navyše len kúsok od Bratislavy, takže ideálny program na víkendový útek z mesta. V oáze pokoja Sai Wellness nájdeš množstvo rozmanitých sáun vrátane vonkajšej fínskej, parnej, soľnej, bambusovej či tureckej, známej ako Hammam, v ktorej sa budeš cítiť ako v orientálnom raji.

Môžeš vyskúšať aj špeciálne ceremoniály alebo nočnú saunu každý piatok a sobotu a preniknúť tak hlbšie do tajov saunovania. Medzi ceremoniálmi nájdeš napríklad čajový rituál, metličkovanie, aromaterapiu, bahenné zábaly či píling. Po dávke blahodárneho tepla sa môžeš ochladiť v bazéniku uprostred japonskej záhrady, v ľadopáde, v jednej z troch výriviek, alebo tiež drinkom na bare. Za 3-hodinový vstup do Sai Wellness zaplatíš skromných 18 eur od pondelka do štvrtka a 20 eur od piatka do nedele.

Nie je nič lepšie na posilnenie organizmu, ako tradičná, ale aj moderná sauna. Uvoľníš sa zas najlepšie v niektorom z príjemných bazénov s výhľadom na prírodu či vo výrivke s drinkom v ruke. Stačí si len vybrať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech