Má 26 rokov a už pomohol slovenskému zdravotníctvu. Martin dnes vedie vlastný biznis na Tenerife

  • Martin sa chcel vždy od druhých odlišovať nielen v živote, ale aj v biznise
  • Úspešne sa mu to darí a na konte má už druhý projekt
  • Jeho firma Wolfhouse pôsobí v exotike, kde pomáha start-upom
rr
facebook.com/WolfhouseCo
  • Martin sa chcel vždy od druhých odlišovať nielen v živote, ale aj v biznise
  • Úspešne sa mu to darí a na konte má už druhý projekt
  • Jeho firma Wolfhouse pôsobí v exotike, kde pomáha start-upom

Martin Studenčan má len 26 rokov, no už ho môžeme považovať za úspešného podnikateľa. Ešte v roku 2016  zaujal na Startup Awards jeho aplikáciou STEMI. Tá umožňuje potvrdenie EKG diagnózy infarktu špecialistom – kardiológom na diaľku, vďaka čomu sanitka prinesie pacienta priamo na katetrizačnú sálu do kardiocentra bez veľkých časových strát. Minister zdravotníctva sa dokonca rozhodol zaviesť aplikáciu do všetkých záchraniek po celom Slovensku.

Martin však nezaspal na vavrínoch a pokračuje v budovaní úspešného biznisu, aj keď v celkom inej oblasti. Odsťahoval sa totiž na Tenerife, kde založil firmu Wolfhouse. Tá sa špecializuje na zabezpečovanie teambuildingov a nevšedných co-workingových priestorov uprostred exotiky.

Martina odjakživa fascinovala predstava nechodiť každý deň do tej istej kancelárie, ale namiesto toho si užívať prácu vždy v inom a inšpiratívnom prostredí plnom podnetov, kde človek zostane motivovaný.

Martin svoju predstavu premenil na biznis, keďže dnes ponúka firemným tímom veľkú vilu s plne vybavenými kancelárskymi priestormi obklopenými palmami a bazénom, v ktorej je radosť pracovať.

„Wolfhouse sa zameriava predovšetkým na spoločnosti a začínajúce podniky, ktorým pomáha priblížiť ich tímy v inšpiratívnom prostredí plnom kreativity, ktoré podporuje inovácie a posilňuje tímový duch,“ povedal o Wolfhouse Martin.

Ide o takzvané retreat pre tímy, ktoré majú takýmto spôsobom možnosť vymaniť sa z každodenného streotypu, načerpať novú energiu či utužiť si vzájomné vzťahy. Martin dokonca ponuku destinácií stále rozširuje a okrem Tenerife poskytuje pobyty v Chorvátsku, Vysokých Tatrách či na Kanárskych ostrovoch. Nefunguje to však tak, že mladý Slovák si v každej krajine kúpi vilu. Jednotlivé nehnuteľnosti tu má na lízing a postupne ich spláca, povedal vo svojom vyjadrení pre Forbes.sk.

Za necelý rok stihol ubytovať vyše 300 startupistov a vygenerovať tržby vo výške 82 tisíc eur, čo svedčí o vskutku slušnom dopyte zo strany firiem a freelancerov. Tí vo Wolftowne môžu za služby platiť dokonca aj kryptomenami. Povedal pre Forbes.sk.

Medzi spokojnými zákazníkmi sa objavil aj tím slovenského start-upu Maguss, ktorý svoju skúsenosť opisuje takto:

„Pobyt vo Wolfhouse bol pre náš tím úžasným zážitkom, dokázali sme efektívne skombinovať prácu a voľný čas. Všimol som si okamžitého nárastu produktivity a počas dvoch týždňov sme boli navzájom oveľa viac v kontakte. Služba bola dobrá a dostali sme dokonca viac ako nám bolo sľúbené. Rozhodne by som Wolfhouse odporučil každému tímu,“ hovorí tvorca projektu Ondrej Tokár.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech