Maďarsko skrýva úžasné vodné skvosty. Toto je 5 miest, ktoré musíš navštíviť

  • Naši južní susedia sú známi početnými miestami pre kúpanie a relax
  • Nie je to však len o polorozpadnutých historických kúpeľoch so storočnou plesňou
  • Maďarsko ponúka aj modernejšie miesta, ktoré sa za dobrý peniaz oplatí navštíviť
befunky-collage-20
Instagram/agirlarucksackandacamera, zdenekotta
  • Naši južní susedia sú známi početnými miestami pre kúpanie a relax
  • Nie je to však len o polorozpadnutých historických kúpeľoch so storočnou plesňou
  • Maďarsko ponúka aj modernejšie miesta, ktoré sa za dobrý peniaz oplatí navštíviť

Najväčšie termálne jazero

Málokto vie, že len kúsok od našich hraníc s Maďarskom sa nachádza najväčšie biologicky aktívne termálne jazero na svete. Nazýva sa Hévíz, obkolesuje ho šíry les, rozkladá sa na ploche 4,4 hektára a vlieva sa doň vápnikovo-horčíkový termálny prameň, ktorý má spolu s miestnym rašelinovým bahnom liečivé účinky. Voda v lete dosahuje teplotu až 35 stupňov Celzia a v jazere je prirodzené prúdenie vody, ktoré na telo pôsobí podobne ako masáž. Môžeš tu absolvovať množstvo liečivých a wellness procedúr, no môžeš si tu len tak zaplávať, ale tiež prejsť sa po krásnom okolí, absolvovať cyklo-výlet či ochutnať miestne vína.

 

За время пребывания в Венгрии удалось посетить и местное знаменитое термальное озеро Хевиз с минеральной водой. Озеро питают три подземных источника разной температуры и за 28 часов вода полностью обновляется. Максимум в день рекомендовалось находиться в озере не более 1,5 часов, при этом один заход в воду не более получаса и перерыв между «заплывами» должен быть минимум полчаса. Очень тихое и умиротворяющее место, несмотря на значительное количество людей. #heviz #hungary

Príspevok, ktorý zdieľa Katerina Markova (@kate__mar),

Kúpele v jaskyni

V jazere, mori, rieke či bazéne si sa už určite kúpal mnohokrát. No čo taká jaskyňa? To si ešte určite neabsolvoval. Práve v Maďarsku máš možnosť navštíviť unikátne jaskynné kúpele Miskolctapolca, ktoré ti poskytnú naozaj nezabudnuteľný zážitok. V jaskynných chodbách tu vyvierajú horúce pramene o teplote až 30 stupňov Celzia. Majú terapeutické účinky, ktoré zosilňuje aj vápencové podložie a prírodné prostredie jaskyne. Vnútri jaskynného labyrintu nájdeš šesť bazénov, vrátane vodopádov či jacuzzi, a k tomu ďalších šesť, vrátane detských bazénov či plaveckého bazéna, nájdeš vo vonkajšej časti areálu. K dispozícii je aj wellness či saunový svet.

Soľné kúpele

Kaskádovité útvary vytvorené vodou a soľou, obkolesené ihličnatými lesmi, sú fascinujúce na pohľad. Pobyt v rezorte Saliris v meste Egerszalók, ktoré okolo tohto prírodného unikátu vytvorili, je zas príjemný na telo. V komplexe s rozlohou takmer 2-tisíc metrov štvorcových nájdeš až 17 vonkajších bazénov, k tomu 7 vnútorných a tiež vodný svet, v ktorom sa vyšantia deti aj dospelí. Okrem liečebných či orientálnych procedúr tu nájdeš bohaté wellness centrum s fínskou saunou, biosaunou, aroma saunou či parným kúpeľom. Napriek tomu, že komplex je pomerne moderný, nečakaj žiadne luxusné prostredie. Soľné kúpele Egerszalók sú však v Európe unikátom, ktorý sa oplatí navštíviť.

Maďarské more

Áno, hovoríme samozrejme o Balatone, jazere s rozlohou takmer 600 kilometrov štvorcových. Toto slovo sa nám však nemusí spájať len so spomienkami našich rodičov či prarodičov, ktorí na Balaton chodili tráviť dovolenky za socializmu preto, že tu nič lepšie nebolo. Dnes máš možnosť vycestovať ku ktorémukoľvek moru či oceánu na svete, no ani ten Balaton nie je zlý nápad. Je totiž oveľa lepší ako za čias našich rodičov a ponúka všetko, čo k dovolenke patrí, navyše za low-cost cenu. Šíre pláže, strmšie aj plytšie pre deti, vodné športy, bufety, kaviarne či reštaurácie s rybími špecialitami a kvalitným vínom. V okolí nájdeš množstvo cyklotrás, turistických trás, ako aj krásnu prírodu národného parku, hrady, kaštiele, či jaskyňu.

Aquapark Sárvár

Zoznam by nebol kompletný bez jedného z najpopulárnejších maďarských aquaparkov a kúpeľov Sárvár. Nájdeš ich len hodinu a pol cesty od Bratislavy a prekvapia ťa bohatou ponukou atrakcií. Sú rozdelené na viacero častí, pričom v relaxačnej nájdeš zážitkové a relaxačné bazény či procedúry, v rodinnej časti zas plavecký bazén, množstvo tobogánov a bazén s vlnobitím, čo poteší najmä deti. V letnej časti nájdeš vonkajší plážový bazén, bazén s vlnobitím, zážitkový bazén, liečebný bazén, šmykľavky, tobogány a ihriská. Poslednú časť tvorí saunový svet. Benefitom tohto komplexu je fakt, že je ekologický a voda nie je čistená chlórom.

Z tohto zoznamu vodných unikátov si určite vyberieš. Pri ich návšteve určite nezabudni na forinty a trpezlivosť pri dohovorení sa s miestnymi! :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech