Matej Tóth dostal predčasný vianočný darček. Konečne pozná verdikt obvinenia

  • Osemmesačná tortúra sa skončila a náš elitný chodec Matej Tóth obdržal verdikt obvinenia
  • Potvrdilo sa, že je nevinný a môže pokračovať v doteraz hviezdnej športovej kariére
  • Osemmesačná tortúra sa skončila a náš elitný chodec Matej Tóth obdržal verdikt obvinenia
  • Potvrdilo sa, že je nevinný a môže pokračovať v doteraz hviezdnej športovej kariére

Aktuálne jedna z najväčších športových káuz na Slovensku dlho otriasala svetom športu aj internetom. Obvinenie olympijského víťaza Mateja Tótha z dopingu bolo samozrejme najväčšou ranou pre samotného Mateja. Na niekoľko mesiacov mu znemožnilo reprezentovať našu krajinu a vyradilo ho to tiež z Majstrovstiev sveta v Londýne 2017. Hrozilo, že sa stigmy dopingového športovca nezbaví. Slováci mu však prejavili dôveru aj v najťažších časoch, za čo im poďakoval aj v emotívnej reklame pre Slovenskú sporiteľňu.

Teraz však Matej konečne obdržal verdikt kauzy a môže si vydýchnuť. Medzinárodná asociácia atletických federácií (IIAF) sa neodvolá na Športový arbitrážny súd proti verdiktu disciplinárnej komisie Slovenského atletického zväzu, ktorá Mateja uznala nevinným. Už 4. októbra vydala verdikt, že Matej neporušil antidopingové pravidlá, nezrovnalosti v jeho biologickom pase nie sú výsledkom užitia zakázaných látok, a môže tak ďalej reprezentovať Slovensko.

Čakalo sa však na postoj IIAF. Tá napokon uznala, že odchýlka v biologickom pase bola výsledkom prirodzeného stavu organizmu a Matejovi doslova darovala predčasný vianočný darček a dôvod na radosť. „Budú to jedny z mojich najkrajších Vianoc v živote, pod stromček som dostal krásny darček. Teším sa, že pravda vyšla najavo. Ďakujem všetkým, ktorí mi v tomto zložitom období pomáhali, podporovali ma, verili mi a vlievali do mňa dôveru aj vo chvíľach, keď som už neveril, že spravodlivosť zvíťazí,“ povedal Matej pre sport.aktuality.sk.

Náš šampión, ktorý je pýchou slovenského športu, dokázal vytrvalosť a silu aj v tomto boji. Nevzdal sa, neznížil sa k negativizmu a veril v spravodlivý výsledok. Teraz sa tak môže s pocitom, že vyhrala pravda, vrátiť na trať. :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech