Kúsok horúceho Španielska v Petržalke. Štýlovú reštauráciu Micho Gusto budeš chcieť navštíviť

  • Micho Gusto prišlo do Petržalky s kvalitným, u nás ešte nie veľmi známym, tapas.
  • Micho Gusto prišlo do Petržalky s kvalitným, u nás ešte nie veľmi známym, tapas.

Tapas je španielsky spôsob stolovania založený na malých porciách, ale zato veľkej rôznorodosti. Ide v podstate o také sofistikované jednohubky. Ingredienciám sa teoreticky medze nekladú, no v každom tapas bare určite nájdeš olivy, syry, či šunky. Veľmi populárne sú aj kúsky bagety alebo chleba s rôznymi nátierkami a pestami. Pri tých nesmie chýbať dobré víno alebo pivo.

Ale lepšie ako o tapas čítať je skúsiť si ho na vlastnej koži (jazyku). A tapas bar Micho Gusto je na to ako stvorený. Nachádza sa, možno trochu prekvapivo, v malebnom prostredí bratislavskej Petržalky. Založil ho v roku 2015 Michal Šimura. Ten sa po 25 rokoch práce v gastre rozhodol, že je čas na niečo vlastné. A tak vznikla u nás ešte stále trochu netradičná, no o to zaujímavejšia reštaurácia.

zdroj: Micho Gusto café y tapas

Názov Micho Gusto vznikol kombináciou španielskeho „mucho gusto“ a Michalovej prezývky Micho. Celý interiér si robil sám, s trochou pomoci od kamarátov. Strávil na ňom štyri mesiace, no stálo to zato.

Podarilo sa mu vytvoriť atmosféru, ktorá evokuje španielsku otvorenosť. Kuchyňa je totiž súčasťou priestoru a zákazníci vidia celý proces prípravy. S kuchármi sa popri čakaní na jedlo môžu aj porozprávať.

zdroj: Micho Gusto café y tapas

Väčšinu základných surovín ako olivy, syry, šunky a víno odoberá Micho Gusto priamo zo Španielska. Ostatné sa snažia nakupovať čo najviac od slovenských dodávateľov. Kvalita ingrediencií je na prvom mieste, no ceny nie sú premrštené. Okrem klasických tapas tu nájdeš aj domáce koláče, či polievky. Michal svoju prácu očividne miluje. Spolu s priateľskou atmosférou a unikátnym konceptom nie je teda záhadou, prečo sa z Micho Gusto stal jeden z najobľúbenejších tapas barov v Bratislave.

zdroj: Micho Gusto café y tapas

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK