Miesto blízko Bratislavy ponúka čaro Karibiku, no mnoho Slovákov o ňom ani netuší

  • Ak miluješ autá, adrenalín a krásne pláže mal by si vedieť o Korutánsku na juhu Rakúska
  • Ide o vyhľadávanú destináciu, ktorá ponúka lákadlá, aké by si v blízkosti našich hraníc zrejme nečakal
ow
pyramidenkogel.info
  • Ak miluješ autá, adrenalín a krásne pláže mal by si vedieť o Korutánsku na juhu Rakúska
  • Ide o vyhľadávanú destináciu, ktorá ponúka lákadlá, aké by si v blízkosti našich hraníc zrejme nečakal

Kvôli krásnym plážam a dokonalému oddychu sú Slováci ochotní cestovať aj na druhý koniec planéty. Pritom zážitok ako v Karibiku môžeš zažiť už v susednom Rakúsku. Južanský charakter Korutánska robia z dovolenky pri jazere Wörthersee dokonalú destináciu na relax. Nájdeš tu teplú čistú vodu, najväčšiu neprímorská pláž v Rakúsku, najvyššiu drevenú rozhľadňa na svete a jeden z najobľúbenejších zrazov automobilov.

Najlákavejšie jazero v Rakúsku

Voda v sladkovodnom jazere Wörthersee sa v lete zohreje až na 28 stupňov a spolu s typickými kvalitnými rakúskymi službami je to najvyhľadávanejšia lokalita s najväčšou neprímorskou plážou v Rakúsku. Hoci sem zväčša chodia návštevníci z Viedne, Nemecka či Holandska, ďaleko to nemajú ani Slováci.

Z Bratislavy je to 3,5 až 4 hodiny cesty autom po rakúskej diaľnici. Ak by si prešiel o 150 kilometrov viac, ocitneš sa v Taliansku, pri ozajstnom slanom mori, pri Jadrane. Pre túto blízkosť k talianskym hraniciam sa Klagenfurt nazýva aj rakúske Monte Carlo.

Tip na ubytovanie je jednoznačne Hotel Hudelist. Ten sa nachádza len 300 metrov od pláže, takže jazero budeš mať ako na dlani. Jedna noc tu na osobu vyjde približne 64 eur vrátane chutných raňajok. Ak si rezervuješ ubytovanie na booking.com cez tento link, automaticky získaš zľavu 10 %.

Vyhľadávaný zraz pre fanúšikov Volkswagen

Stretnutia majiteľov upravených áut sa najmä v poslednom desaťročí rozšírili v mnohých krajinách po celom svete. Žiadne z nich však nie je také známe a populárne ako GTI Treffen, ktoré sa koná v máji pri Wörthersee na juhu Rakúska. O tomto podujatí určenom pre fanúšikov nemeckého koncernu Volkswagen sa toho hovorí veľa.

Z hľadiska tuningu je GTI Treffen rôznorodé. Zahliadnuť sa tu dá všetko možné od decentných modelov po extrémne upravené kúsky. Prevládajú však umiernenejšie autá, pričom mnohé sa držia dvoch základných kameňov: nízkej svetlej výšky a dobrých kolies. V prvom prípade pritom siahajú buď po nastaviteľnom pružení, alebo po vzduchových podvozkoch. Ak miluješ tuning, určite zavítaj aspoň na jeden ročník.

Rozhladňa, ktorá je svetovým unikátom

V Korutánsku sa nachádza aj najvyššia vyhliadková drevená veža na svete. Pyramidenkogel sa týči hneď nad jazerom Wörthersee. Exkluzívna stavba má výšku 67 metrov. Na nej je osadená hlava veže s dvoma vysokými plochami pre návštevníkov a aj Sky Box, v ktorom sa konajú rôzne podujatia.

Najvyššia platforma pre návštevníkov sa nachádza vo výške 71 metrov. Okrem výstupu na vyhliadku je ďalšou napínavou zábavou šmykľavka z nerezu, ktorá meria 120 metrov. Šmyk trvá až 18 sekúnd a dosiahnutá rýchlosť môže byť až 25 kilometrov za hodinu.

Dominanty celého sveta v jednom parku

Tí, ktorí obľubujú zmenšeniny hradov a svetoznámych stavieb si tiež prídu na svoje. Hneď neďaleko Wörthersee je park Minimundus, kde majú viac ako 150 miniatúrnych modelov známych stavieb. Známe stavby, ako napríklad Šikmú vežu v Pise, Sochu slobody či londýnsky Tower of London, tu nájdete vo vernej zmenšenine 1: 25. Vstupné sa pohybuje okolo 11 eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech