Mladá Slovenka necháva zadarmo v bratislavských obchodoch jej ručne robené dizajnové tričká

  • Barbora Jurovcová ukazuje, že na propagáciu svojho malého biznisu človek nepotrebuje do reklamy investovať tisíce
  • Jej custom tričká môžeš nájsť v meste a len tak si ich zobrať
ska
facebook.com/barbora.jurovcova
  • Barbora Jurovcová ukazuje, že na propagáciu svojho malého biznisu človek nepotrebuje do reklamy investovať tisíce
  • Jej custom tričká môžeš nájsť v meste a len tak si ich zobrať

Barboru Jurovcovú je social media manažérkou, ktorá sa po večeroch venuje umeniu, konkrétne maľbe. K maľovaniu sa táto mladá rodáčka z Bytče nedostala len tak náhodou. Aj keď jej profesijné kroky ju priviedli k reklame, má za sebou 8-ročné štúdium na umeleckej škole a odráža sa to aj v jej tvorbe, ktoré je naozaj neprehliadnuteľná.

V jej portfóliu dominujú tváre známych osobností, žiarivé farby, prípadne novinové výstrižky. Jej maľby nesú Barborin špecifický popis, ktorý rozoznáš už zdiaľky.

“Na kreslení mám rada to, že ide o kreatívny proces, ale zároveň pri ňom môžem vypnúť mozog. Je to o emóciách. Prskám si farby ako chcem,“ opisuje Barbora.

Možno ťa však zaujíma, kde by si sa k týmto obrazom mohol dostať aj ty alebo či sú vôbec na predaj. Barbora sa situáciu okolo distribúcie obrazov medzi ľudí rozhodla vyriešiť naozaj nezvyčajne a kreatívne. V minulosti ich rozmiestňovala len tak ku košom či múrikom.

Pýtaš sa prečo? Nie je to preto, že by sa jej nepáčili. Proste sa jej už domov nezmestili a nechcela ich len tak vyhodiť. Zároveň chcela dať týmto obrazom príbeh, ktorý by zaujal, čo najviac ľudí.

Jej najnovší počin sa však netýka len obrazov. Barbora svoju tvorbu začala prenášať aj na tričká. Tie umiestňuje v jej obľúbených obchodoch či kníhkupectvách. Na svoje sociálne siete následne zavesí fotku trička s popisom miesta, kde sa nachádza. V tomto prípade platí, kto prvý príde, môže si tričko zadarmo zobrať, nosiť ho či niekomu ho darovať. Takéto rozdávanie robí vždy začiatkom mesiace, tak nezabudni sledovať jej Facebook, či Instagram, aby si čím skôr zistil, kde máš tričko hľadať.

Čaute, kamoši. Možno ste zachytili a možno ani nie, že som moje tričká nechávala kade tade po obchodoch. Nie, ešte s tým nekončím, mám pre tento účel nejaké ďalšie v zálohe. Ale iné som chcela. Ak by ste niekto chceli tričko alebo tielko s hociktorým motívom, ktorý som doteraz nakreslila, napíšte mi správu. Dnes si robím zoznam objednávok a zajtra kupujem čisté tričká, ktoré vedia byť potlačené plus mínus do konca januára. Cena je 25 €. Ani viac, ani menej (potrebujem peniaze na dovolenku do Izraela :D). Nie, o to nejde, ale budeš mať originálne tričko s artovým motívom. Ďalšie objednávky budem robiť potom až začiatkom februára a hotové budú na konci. Takže vždy len raz za mesiac. Tričko ti viem poslať poštou a platiť zaň budeš až vtedy, keď ho budem držať hotové v rukách, aby som ti ho poslala. Jaj a šťastný nový rok ❤️#art on #shirt

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Jurovcová (@barbora_jurovcova),

Ak si však svoj kúsok nestihneš uchmatnúť alebo si želáš tričko na mieru, samozrejme si ho môžeš kúpiť. Cena jedného je 25 eur.  Barbora pritom vytvára kúsky, aké v obchode naozaj nenájdeš. Často sa venuje maľbe významných slovenských osobností, s ktorými sa stotožňuje a má ich rada. V jej portfóliu nájdeš tričko s moderným vyobrazením Júliusa Satinského či Jožka Kronera nechýbajú však ani portréty známych zahraničných osobností, ako je maliarka Frida alebo raper Eminem.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech