Na aktuálnu situáciu v krajine reagujú osobnosti aj bežní ľudia. Toto je výsledok

  • Už o chvíľu do slovenských ulíc vyjdú tisíce ľudí, ktorí chcú slušnú krajinu
  • Na momentálne dianie trefne reagujú aj influenceri, umelci či podnikatelia
coverrr
Michal Meško/Lukero Handmade Work
  • Už o chvíľu do slovenských ulíc vyjdú tisíce ľudí, ktorí chcú slušnú krajinu
  • Na momentálne dianie trefne reagujú aj influenceri, umelci či podnikatelia

Ľudia už neveria vláde, politikom, ani polícii. Pod záplavou informácií a tlačoviek zo všetkých strán už mnohí vlastne ani netušia, čo si myslieť. Vedia však, že podobné správanie sa už naozaj nedá zamiesť pod žiaden koberec. Predsa len, dvadsaťpäť rokov slobody a demokracie na Slovensku nás trochu naučili, že až takto ďaleko sa hrať falošná hra nedá. Je rozdiel ľudí okrádať a vraždiť.

Je viac ako dôležité, aby sa k stavu spoločnosti vyjadrili aj slovenské osobnosti. Predsa len, stále jestvuje veľké percento ľudí, ktorí viac menej ignorujú tlač, televíziu, rádio či reči politikov. Tak ako sa to už niekoľkokrát v dejinách ukázalo, ľudia chcú a budú počúvať svoje idoly. Nech už ide o hercov, spevákov, raperov alebo významných podnikateľov, je dôležité, aby ukázali verejnosti svoj postoj.

Už včera zareagoval napríklad aj zakladateľ Martinusu Michal Meško, ktorý oznámil zatvorenie ich kníhkupectva na Obchodnej ulici počas trvania plánovaného pochodu a takýmto gestom ľuďom ukázal, že je čas, aby sa obyvatelia Bratislavy zapojili do mierového pochodu a nahlas povedali svoj názor.

K aktuálnemu dianiu sa medzi prvými vyjadril aj hudobník Vec, ktorý svoju skladbu s názvom Krv na rukách predniesol akapela na bratislavskom Koncerte pre Jána a Martinu.

„Keďže ja aj so svojou kapelou Trosky od roku 1997 hovoríme, čo si myslíme, a nikdy sme sa nevyhýbali ani politickým témam, zareagoval som. Napísal som vec, ktorá je troška explicitná, ale nie tak, že by ste museli svojim deťom zakrývať uši. Takže, nech sa páči,“ povedal v nedeľu na Koncerte pre Jána a Martinu rapper Branči Kováč alias Vec.

Poukázať na to, že v našej krajine zavládol nespútaný cynizmus, sa rozhodol so svojou skladbou Chceme pravdu aj Majk Spirit, ktorého sledujú milióny mladých ľudí.

Iniciatívni Slováci

Zmobilizovať spoločnosť však nemusia len známe osobnosti. Svojou troškou vie prispieť každý z nás. Dôkazom je aj partia kamarátov, ktorým na spustenie projektu stačil len jeden podnet. Tým bolo vyjadrenie Kaliňáka, že vlastne vôbec nevie, koľko ľudí ich vláde nedôveruje. Preto vytvorili stránku nedoverujem.sk, na ktorej je možné vyjadriť symbolickú nedôveru súčasnej vláde. Stačí sem nahrať svoju fotku a potom ju zdielať na Facebooku.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: nedoverujem.sk

„Podľa súčasnej vlády nikto nespočítal, koľko ľudí jej nedôveruje. Rozhodli sme sa jej to preto spočítať my. Pretože ak ukážeme našu silu v číslach, vytvoríme na vládu tlak, ktorý môže zmeniť Slovensko,“ píše na svojej stránke tím marketérov, grafikov a developerov.

Svojské gesto od Patrika

Nespokojný Senčan Patrik Pavle vyjadril nesúhlas s vládou po svojom. Na plot si pripútal pútač s fotkami Fica, Kaliňáka, Bugára a Danka o rozmere 4,5 × 1,3 metra spolu s úsmevným popisom.

„Poster som sem umiestnil kvôli tomu, v akom stave sa nachádza naša krajina. Moji rodičia v 89. štrngali na námestí za pád komunizmu a dnes, po 28 rokoch, nám komunisti vládnu a rozkrádajú republiku. Bude to tam dovtedy, kým sa týchto parazitov nezbavíme alebo pútač niekto nestrhne. Ale vlastnými rukami ho dole nedám,“ povedal Patrik pre sme.sk.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech