Na letisku M. R. Štefánika v Bratislave padol historický rekord

  • Naše najznámejšie letisko zaznamenalo v mesiaci júl výborné výsledky
  • Medziročný nárast záujmu cestovateľov predstavuje 20 % a letisko plánuje rásť aj naďalej
111
bts.aero
  • Naše najznámejšie letisko zaznamenalo v mesiaci júl výborné výsledky
  • Medziročný nárast záujmu cestovateľov predstavuje 20 % a letisko plánuje rásť aj naďalej

„Už tretí mesiac atakujeme najvyššie čísla, čo sa týka počtu odbavených pasažierov na bratislavskom letisku. Tak ako to bol mesiac jún, tak je to aj mesiac júl, kde sme sa dostali k hranici 350 tisíc pasažierov, podľa posledných údajov obdobne vyzerá aj mesiac august,“ informoval na tlačovej konferencii verejnosť predseda predstavenstva letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

Na svojom Facebooku napísali: „V júli odbavilo letisko absolútne najviac cestujúcich za mesiac od svojho vzniku v roku 1951, teda za posledných 67 rokov!“ Tieto čísla v percentuálnom vyjadrení znamenajú 20 %-ný medziročný nárast záujmu cestovateľov o služby letiska. Tohtoročná dovolenková sezóna priniesla o 37 % viac chartrových letov a atraktívne sú aj mnohé nové destinácie, odkiaľ sa z Bratislavy lieta. Už na jeseň sú avizované dve nové destinácie, Marakéš a ukrajinský Ľvov.

Počas prvých 7 mesiacov roka cestovalo najviac cestujúcich pravidelnými linkami do destinácií Londýn (Stansted a Luton), Dublin, Moskva, Miláno, Skopje či Kyjev. Počas dovolenkovej sezóny je zase najvyšší záujem o dovolenkové lety do destinácií Antalya v Turecku, Hurghada v Egypte, Solún, Kréta a Rodos v Grécku, Monastir v Tunisku či Burgas v Bulharsku.

Hoci rok 2018 letisko zaťažené úverom vo výške viac ako 50 miliónov eur očakáva, že skončí v zisku, odhaduje, že na konci bude hlásiť ďalší historický rekord v počte odbavených cestujúcich, a teda viac než 2,2 milióna.

Jozef Pojedinec pripisuje výborné výsledky letiska dobre naštartovanej ekonomike a načrtol aj vyhliadky do budúcnosti. V pláne je cestovateľmi očakávaná výstavba parkovacieho domu, možná spolupráca s externým partnerom, ktorá je v rukách väčšinového akcionára a vo výhľade (hoci nie v najbližšom období) je aj možné prepojenie s viedenským letiskom prostredníctvom železnice.

Zdroj: TK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech