Na Mare sa kúpali v -8°C. Natočili video, z ktorého ti bude liezť mráz po chrbte

  • Chlapci z Liptova natočili odvážne, no zato vtipné video, ktoré možno inšpiruje aj teba
  • Tomáš Kučka a Ján Mráz milujú aktívny život a stále hľadajú nové aktivity, ktoré sú zábavné a zdraviu prospešné
zima1
archív Tomáš Kučka, Ján Mráz
  • Chlapci z Liptova natočili odvážne, no zato vtipné video, ktoré možno inšpiruje aj teba
  • Tomáš Kučka a Ján Mráz milujú aktívny život a stále hľadajú nové aktivity, ktoré sú zábavné a zdraviu prospešné

Ako dlho sa už venujete otužovaniu?

Zhruba 2 roky. Úplne sme tomu prepadli a okrem takýchto labužníckych výletov s vypilovaním ľadu nám nerobí problém vyzliecť sa ani počas turistiky a vyčľapkať sa v nejakom z našich horských potokov. Je to vždy výzva a sranda zároveň.

Čo je na otužovaní najlepšie?

Najlepší je určite pocit, keď vyjdeš z vody a tvoje telo zaplaví enormné množstvo endorfínov. Návykový pocit.

A najhoršie?

Asi len to, že sa na Slovensku nedá otužovať – takto v ľade, počas celého roka. Vie to urobiť skvelú atmosféru.

Je otužovanie vhodne pre každého? Ako sa s ním začína?

Na internete je veľa odporúčaní, kto sa otužovať môže a kto nie. Všeobecne platí, že každý zdravý človek sa otužovať môže, bez ohľadu na vek, avšak treba prihliadať na svoje terajšie schopnosti. Otužovanie nie je len o kúpaní v ľadovej vode, ale napríklad aj o každodenných studených sprchách, ktoré fakt môže robiť každý. A tie ťa postupne pripravia aj na taký ľadový kúpeľ, aký sme mali my vo videu.

Čo zažívate v ľadovej vode? Aké máte pocity na tele či na duši?

Vždy po vstupe do vody nám trošku „vybije“ dych, ale to človek rozdýcha prvými pomalými nádychmi nosom. Následne vie byť voda veľmi nepríjemná, ale to tiež trvá len niekoľko sekúnd, a v ďalšej fáze si už človek ani neuvedomuje, že je v studenej vode a začne sa cítiť dobre. Túto fázu treba na sebe dobre pozorovať a neprepaľovať to zbytočne dlhým pobytom vo vode, ak sa na to necítiš.

Ak ťa nebodaj začne klepať priamo vo vode, je čas ísť von a zohriať sa. Však to vyskúšaš aj nabudúce. Najviac benefitov z otužovania je aj tak práve počas prvých dvoch minút, takže každé sekundy naviac predstavujú trénovanie výdrže.

Pekné dni si treba užívať na plno … či už je leto alebo zima ❄ …pracovný názov týchto fotiek: Sme taká normálna rodinka😊👑 Testoval som prírodný tobogán v Čutkovskej doline😂 Čím som starší, tým viac nechávam vyblázniť toho malého chlapca vo vnútri mňa, ktorý tvorí kus mojej osobnosti, pretože je mi stále viac jedno čo si o „mne povedia“ ľudia, keď ma vidia v -15 v kraťasoch alebo s nafukovačkou v nejakej doline v potoku. Žijem život podľa seba a nikto nemá právo mi hovoriť čo je normálne a čo nie🙃 …ži tak, aby si bol hlavne šťastný ty! Nesústreď sa na to čo povedia iný…. Pri spravnom otužovaní Ťa tak napumpuje endorfínmi, že sa budeš znova a znova tešiť kedy to zažiješ až sa na tom začneš stávať závislý 😊 Už som to písal veľa krát aj v stories ale podľa mňa nejestvuje ani 1 negatívum správneho otužovania. Okrem zdr. benefitov, vždy mega zodvihne náladu bez ohľadu na to či je to v potoku alebo doma v sprche a tiež extrémne buduje silnú vôlu čo je podľa mňa vlastnosť, ktorá ťa môže vždy len posunúť vpred v každej sfére života❄🔥💎💣👑 #voda #otuzovanie #telo #i #ducha #snow #naturephotography #adventures #tourist #photooftheday #love #nicepicture #liptov #liptaci #veganslovakia #hory #slovenskehory #cutkovo #crazy #tobogan #zijemeNajlepsieAkoVieme

Príspevok, ktorý zdieľa Tomáš Kučka (@tomi_vegan),

Vašim prvým videom ste nastavili vysokú latku. Aké ďalšie videá plánujete natáčať? Budú čisto len o otužovaní alebo chcete prezentovať aj drsný liptovský život?

Drsný? (smiech). Je to ako hovoríte, naše prvé video, a sami vieme, že sa máme v čom zlepšovať a aktívne na tom pracujeme. Videá budú o našom živote. Vo veľa smeroch žijeme iný život, ako je konvenčne zaužívaný, radi vystupujeme z komfortnej zóny a stále hľadáme nové výzvy. Tiež sme hrdí na to, že sme z Liptova a tento región chceme v našich videách prezentovať tak, ako ho vnímame my. Myslím si, že tém a krásnych miest na Liptove je fakt veľa a bude čo točiť. Už teraz sa veľmi tešíme na všetky naplánované projekty na tento rok.

Čomu sa venujete vo voľnom čase?

Pohybu v akejkoľvek forme, ktorá nás baví – workout, turistika, plávanie, skialpy, nejaké šprinty do kopca a pod. Každý vedieme inú firmu, doma máme skvelé manželky a cez leto budeme mať už aj synátorov, takže momentálne prežívame aj takéto krásne momenty.

Nás ste dostali. Kde vás môžu ľudia sledovať?

Určite na Instagrame, tam sme teraz najaktívnejší a okrem príspevkov o tom, kde sme, čo robíme a ako žijeme, každý deň plníme aj naše instastories aktuálnymi informáciami z daného dňa. Myslím, že to fakt nie sú nudné dni, však posúďte sami. :)

Zdroj: Interez

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK