Na Slovensku si teraz môžeš kúpiť hrad či kaštieľ za cenu trojizbáku v Bratislave

  • Ak patríš medzi náročných, pri kúpe nehnuteľnosti už nemusíš mať limity
  • Na Nehnutelnosti.sk už kúpiš aj hrad či zámok, stačí mať "pár" eur nazvyš
  • Kráľovské bývanie, o akom si sníval ako dieťa, nemusí byť len snom
hrad
FB/Svetové združenie Slovákov v zahraničí - SZSZ, M. Šebek Photography
  • Ak patríš medzi náročných, pri kúpe nehnuteľnosti už nemusíš mať limity
  • Na Nehnutelnosti.sk už kúpiš aj hrad či zámok, stačí mať "pár" eur nazvyš
  • Kráľovské bývanie, o akom si sníval ako dieťa, nemusí byť len snom

Ak už si dávno vlastníkom nehnuteľnosti, no stále nevieš čo s peniazmi, môžeš investovať do historickej stavby. Nielen, že pomôžeš zachovať slovenskú kultúrnu pamiatku, ale môže to byť aj pekná príležitosť pre biznis. Taký luxusný penzión v kaštieli nie je na zahodenie. Najzaujímavejšie však je, že na Slovensku dnes kúpiš hrad či kaštieľ často za cenu lepšieho trojizbáku či štvorizbáku v Bratislave.

Hrad, ktorý vypálili fašisti

Ak si niekedy sníval o tom, že budeš pánom vlastného hradu, teraz si môžeš svoj sen splniť. Stačí ti 250 000 eur. Na predaj je Sklabinský hrad v regióne Turiec s pozemkom o veľkosti 9600 metrov štvorcových, ktorý bol rodovým sídlom Révaiovcov. Má to však jeden háčik. Hrad počas druhej svetovej vypálili fašisti a dnes je z neho ruina. Predstava bývania v ňom je tak absolútne nereálna a ide skôr o investíciu do záchrany histórie a do turizmu. Nutná je nákladná rekonštrukcia a potenciálny majiteľ musí byť ochotný vraziť do obnovy kultúrnej pamiatky nemalé peniaze.

Kaštieľ s vlastnou vežou

Ak sa uspokojíš aj s niečím menším ako s hradom, za cenu trojizbáku môžeš mať vlastný kaštieľ. Presnejšie, za 145 000 eur sa môžeš stať majiteľom neogotického kaštieľa v obci Kolta. Pochádza z 19. storočia a jeho stav bol len pred pár rokmi katastrofálny a predával sa za pár eur, dnes je už zrekonštruovaný a preto aj cena išla hore. Nejde o žiadnu zrúcaninu, preto by si si z neho potenciálne mohol vytvoriť svoje nové panské sídlo. Stačí opraviť strechu a vežu. Áno, mal by si aj svoju vlastnú „hradnú“ vežu. Honosná stavba sa rozkladá sa na ploche 460 metrov štvorcových, pozemok má 7-tisíc metrov štvorcových.

Kaštieľ s parkom a múzeom

Historické honosné stavby nie sú lákadlom len pre ľudí, ktorí chcú posunúť svoje bývanie na nový level, ale aj pre tých, ktorí v tom vidia podnikateľskú príležitosť. Práve pre tých je k dispozícii na predaj za neurčitú sumu historický kaštieľ v obci Dubník zo 17. storočia, ktoré postavil Pál Csúzy. Budova bola neskôr schátraná, no nový majiteľ investoval do kompletnej rekonštrukcie a modernizácie.

Dnes je kaštieľ využívaný okrem bývania aj na eventy a zároveň slúži ako múzeum, respektíve panoptikum so sochami významných ľudí v životnej veľkosti. Jeho súčasťou je aj okrasný park a vínna pivnica, čo poteší každého fajnšmekra.

Luxusný kaštieľ pre grófa

Na Slovensku nájdeš množstvo kaštieľov, v ktorých si kedysi nažívali zámožní ľudia. Ak chceš bývať ako gróf alebo rozbehnúť biznis s „fancy“ penziónom, na predaj je Kaštieľ Bošany, ktorý nechal postaviť rovnomenný gróf v 18. storočí. V naozaj krásnej stavbe bude mať nový majiteľ k dispozícii záhradu a jazierko, ktoré ku každému správnemu kaštieľu či zámku jednoducho patria, a dokonca aj studňu.

Interiér kaštieľa si samozrejme môže zariadiť podľa svojich predstáv, pokojne aj na štýl Mojsejovcov. Dnes tam však nájde repliky dobového nábytku, ale aj zbierku obrazov či trofejí. To všetko však za naozaj mastnú sumu 1 000 000 eur.

A to je len zlomok z ponuky podobných historických stavieb, ktoré si dnes môžeš na Slovensku kúpiť. Ak by si zapátral aj za hranicami, narazíš na  zámky a hrady, ktorých cena sa však šplhá oveľa vyššie. Väčšina ľudí si však samozrejme nechá zájsť chuť a radšej nejakú podobnú stavbu navštívia ako turisti.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech