Na Štrbskom Plese pribudne nové luxusné ubytovanie, ktoré prinesie do našich Tatier nevídanú krásu

  • Vyhľadávané turistické lokality v našich Tatrách v poslednom čase prechádzajú mnohými zmenami
  • Investori vytvárajú nové luxusné zóny, kam lákajú domácich aj zahraničných turistov
  • Jedným z takýchto miest má už budúci rok byť aj projekt Armeria Residence v Štrbskom Plese
59_armeria-residence-exterier-04a
armeria.sk
  • Vyhľadávané turistické lokality v našich Tatrách v poslednom čase prechádzajú mnohými zmenami
  • Investori vytvárajú nové luxusné zóny, kam lákajú domácich aj zahraničných turistov
  • Jedným z takýchto miest má už budúci rok byť aj projekt Armeria Residence v Štrbskom Plese

Štrbské Pleso čaká na svoje najnovšie oživenie v podobe novej stavby rezidenčnej jednotky Armeria Residence, ktorá v sebe ukrýva štyri poschodia luxusných apartmánových bytov. Stojí za ňou spoločnosť Dekabo, ktorá chce na miesto priniesť nenútenú, modernú architektúru, ktorá bude ponúkať prepychové, útulné a funkčné priestory.

Ing. arch. Radoslav Ivan zo štúdia ARCHSTUDIO, ktoré má stavbu pod palcom popísal, čo bolo cieľom projektu: „Zámerom bolo vytvoriť v tomto špecifickom prostredí objekt v horskom štýle a zároveň sme chceli, aby architektúra pôsobila moderným vzdušným dojmom, bola prepojená s okolitým prírodným prostredím. Toto spojenie je najviac vnímané prostredníctvom veľkých okenných výplní bez parapetov naväzujúcich na priestranné balkóny. Horskú architektúru zase dotvára použitie hodnotných prírodných materiálov ako kameň a drevo.“

V septembri tohto roka sa má pomaly začať so stavbou, no niekoľko z apartmánov, ktoré budú hotové až na budúcu jeseň, už našlo svojich majiteľov. Investor ich láka na mimoriadne výhodnú investičnú príležitosť v lokalite, ktorú ročne navštívia tisícky turistov, a prijateľného ubytovania nikdy nie je dosť. Rast ceny takejto nehnuteľnosti je totižto prakticky nezastaviteľný kvôli lukratívnej lokalite blízko lyžiarskych stredísk a navyše v oblasti národného parku s najvyšším stupňom ochrany.

Okrem toho sa v tejto turistami vyhľadávanej oblasti stále niečo deje a, podľa slov developera, starosta priľahlej obce Štrba a aj gigant Tatry Mountain Resorts plánujú zatraktívniť zónu ďalšími a ďalšími investíciami. Na webe sľubuje: „V pláne je nová lanovka, dojazdová dráha lyžiarskeho areálu Park Snow a tiež praktické skvalitnenie okolia ako nové povrchy ciest, úprava cesty okolo Štrbského Plesa. Pripravený je aj projekt zonácie, ktorý v horizonte niekoľkých rokov tatranské lokality odbremení od náročnej dopravy a umožní sprístupniť nové zaujímavé turistické ciele.“

Ponúkané apartmány budú mať rozlohu od 44 do 106 metrov štvorcových a zatiaľ čo najvyššia cena zatiaľ voľných rezidencií je 234 tisíc eur, ten najlacnejší nájde majiteľa približne za 92 tisíc eur.

Zdroj: armeria.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech