Toto sú TOP slovenské kaviarne, v ktorých sa ti bude perfektne študovať či pracovať

  • Patríš medzi kávičkárov, ktorí na prácu či učenie preferujú pekné prostredie s vôňou čerstvo zomletej kávy?
  • Potom by si mal určite navštíviť tieto miesta a vychutnať si ich atmosféru plnými dúškami
befunky-collage-16
Kávičkári
  • Patríš medzi kávičkárov, ktorí na prácu či učenie preferujú pekné prostredie s vôňou čerstvo zomletej kávy?
  • Potom by si mal určite navštíviť tieto miesta a vychutnať si ich atmosféru plnými dúškami

Bratislava

Rannô Ptáča

Táto kaviareň z dielne obľúbeného konceptu Štúr víta hostí už nejaký ten piatok. Kto miluje raňajky, môže si zatlieskať. Otvára sa už o siedmej, teda kávička a nejaká ta omeletka pred prácou je realitou. Do kaviarne sa vstupuje priamo z rohu ulice vďaka čomu poskytuje výhľad na dve strany. Historická zelená budova patrí k tým krásnejším v okolí a nebojí sa poskytnúť útočisko smädným či hladným. Vo vnútri už vtáča otvorilo svoje krídla. Priamo nad barom, aby ochránilo poklady tohto miesta. Interiér je príjemne svieži, neukolísa vás k spánku, ale nabudí do práce a rozhovorov. Odkazy na Štúra sú jasne hmatateľné, pozdraví vás z Menu, zo stien i na dverách toaliet. Pokiaľ ste vtáčatko ešte nenavštívili, urobte tak. Či len na rýchlu kávu a koláč po ceste, alebo pred prácou. A nemusíte nikomu hovoriť, že ste vstali až poobede. Bude to vaše Rannô Ptáča tajomstvo.

Yogi´s

V obchodných centrách sa vyskytujú rôzne druhy ľudí: manažéri, ktorí prišli na rýchly obed, mamičky na materskej, čo sa chcú porozprávať s kamarátkami, tí, ktorí potrebujú vybaviť všetko pod jednou strechou, nákupní maniaci na love za najnovšími kúskami… a všetci sa môžu stretnúť na vynikajúcej káve. Kaviarne sú neodmysliteľnou súčasťou nákupných centier. Táto je však úplne iná ako ostatné.

Najdôležitejšími hodnotami tohto konceptu sú: príroda, produkty & nápoje a zákaznícka excelentnosť. Prírodu sme už spomenuli – najdôležitejšie je vytvoriť príjemný interiér čo najbližší prírode, aby ste mali svoje miesto vo víre mesta, kde v každodennom ruchu nájdete chvíľu pokoja. Všetky produkty & nápoje sú v Yogi´s pripravované s láskou im vlastnou, a tak si určite vychutnáte iba stopercentne pripravené produkty. A zákaznícka excelentnosť znamená nadviazať vždy priateľskú atmosféru. Pretože, aká je nálada za barom, takú si so sebou odnesiete aj vy.

Five Points

Na rohu Panskej a Ventúrskej, kde sa symbolicky zbiehajú dve najstaršie ulice Starého mesta je prevádzka, ktorá je splnením sna všetkých coffeeholicov. Príjemný dizajn, v ktorom sa mieša hipsterčina s industrializmom, ale aj Paríž s New Yorkom.Priestoru jednoznačne dominuje rohová čalúnená lavica tyrkysovej farby, ktorá zvádza k posedeniu a k výhľadom na epicentrum mesta. Five Points je svieži mladý koncept, ktorý ponúka kávu z obľúbenej slovenskej pražiarne 9 grams coffee.Ideálne miesto na raňajky, rýchly obed, či na večerné debaty nielen pri káve.

White Dragon

Ako si predstavujete dokonalú kaviareň pre technologického geeka? Mala by byť primerane moderná, jednoduchá, dostupná a hlavne priniesť originálnu myšlienku. My sme práve takéto miesto našli v novom priestore pre inovácie v bratislavskej Mlynskej doline. Biely drak našiel svoju inšpiráciu v minulosti a zároveň budúcnosti, majitelia sa totiž nechali viesť slávnym sci-fi filmom Ridleyho Scotta Blade Runner.

White Dragon je rozdelený na tri prelínajúce sa časti, ktorým kraľujú samostatné farebne oddelené bary. Priestor White Dragon je plný farebných stoličiek rôzneho druhu, neónov (ako z poriadneho sci-fi filmu), barovú časť od sedacej oddeľuje dlhá knižnica plná dobrých science fiction románov a kov, betón a sklo v priestore dopĺňa teplejšia drevená podlaha. Najzaujímavejšie detaily však nájdete, keď svoj zrak upriete hore.

Trnava

Kaviareň Bábovka

Bábovka, je názov nového konceptu, ktorý nájdete v Trnave. Rozmermi drobná kaviarnička, avšak s vrúcnym srdcom. Nájdete v nej to, čo už názov napovedá. Skvelú bábovku – a nielen jednu. Denne máte na výber z rozličných druhov, a jedna je vždy aj bezlepková. Nám sa ušla akurát skvelá gaštanová s višňami, ktorá sa jemne rozplývala na jazyku a bola skutočne šťavnatá.

a jej tvorbou a aj celým konceptom stoja mladí manželia Denisa a Ondrej Štefánikovci, ktorí sa do podnikania vrhli len kvôli kaviarenskej vášni a zmene životného štýlu. Obaja totiž pracovali v úplne inej oblasti. Bábovku si vysnívali cez svoju vášeň k poctivým koláčom a dezertom.

„Bábovka je môj obľúbený koláč od detstva, maminka mi mramorovú často piekla, ešte v forme po prababičke. Stala sa tak pre mňa symbolom domova a lásky. Túto starú formu máme dokonca zarámovanú v kaviarni na čestnom mieste“, priznáva Denisa.

Thalmeiner

Thalmeiner patrí k stáliciam slovenskej kaviarenskej scény a zároveň k tomu najlepšiemu, čo na Slovensku máme. Do detailov vyšperkovaný interiér pozostáva z niekoľkých častí, pretože ako kaviareň starne, tak aj rastie. Na kvalite jej to však neuberá. Prvá, pôvodná časť v sebe nesie punc ráznej elegancie, ktorú podporili masívne nábytky, ale aj detaily v podobe mozaikovej podlahy, či obrazov s kaviarenskou tematikou na stenách.

Druhá, novšia časť podniku ukrýva v sebe tajomstvá v podobe zmyselných detailov. Pozrite sa na steny so štukovými kvetmi, alebo si vychutnajte posedenie pri krbe. Thalmeiner v Trnave ponúka brunch, teda skutočne dlhé a sýte raňajky. Nezmeškajte túto možnosť každý deň až do 14:00. Samozrejme s náležitou dávkou noblesy. Pre študnetov ideálne.

Synagóga Café

Je skromne ukrytá v bočnej uličke, s nenápadnou fasádou. Pôsobí čisto a stromy lemujúce jej boky, sľubujú príjemný chládok. Priestor je rozdelený na boxy a samostatné stoly, avšak nič nenarúša celkový efekt z posedenia. Vďačí sa za to najmä hre skla, ktoré v tomto prípade zohralo rolu Colombovej manželky, ktorú síce nie je nikdy vidno, ale aj tak je vždy dôležitou súčasťou deja.

Boxy ponúkajú súkromie, avšak aj možnosť pokochať sa týmto mystickým miestom. Poteší vás káva Montecelio, ale aj chutné koláče, medzi ktorými si každý nájde toho svojho favorita. Nám zachutila mrkvová torta a vynikajúci mouse chocolate.Veľký dôraz sa kladie aj na miešané drinky. Malá synagóga, ako ju domáci volajú, predstavuje zároveň akési multifunkčné kultúrne miesto, v rámci ktorého ponúka svojim návštevníkom množstvo zaujímavých podujatí.

Zvolen

Satori

Napriek tomu, že sa nachádza v blízkosti hlavnej cesty, je balzamom pre oči i dušu. Svoje miesto si našla medzi rastlinami  a vďaka citlivej kompozícii vysokých borovíc vytvorila harmonický priestor. A navyše so skvelou ponukou nápojov i jedál. Nová kaviareň a bar Satori vo Zvolene, ktorá sa veľmi nezvyčajne nachádza v záhradnom centre.

 

 

Pokiaľ vás chytí hlad, ste na dobrom mieste. Nasýtite sa samými kvalitnými vecami – koláčikmi od Simply Vegan, raňajkami v podobe skvelých smoothie misiek, či waflami. Mimochodom, všetko v Satori je vegánske, ba dokonca aj bezlepkové. Môže za to spolumajiteľka podniku, Lucka Wahlandtová, ktorá je roky vegánkou. Cappuccino sa aj preto pripravuje z rastlinného mlieka, avšak jeho zamatovú penu si ihneď zamilujete. Ocenia najmä tí, ktorí trpia rôznymi intoleranciami.

Banská Bystrica

Black Coffee

Do kaviarne Black Coffee môžete vstúpiť priamo z ulice alebo z malého námestia cez šarmantnú Večierku. Ranná zastávka na čerstvé pečivo sa tak v Banskej Bystrici stáva oveľa príjemnejšou vďaka vôni dobrej kávy a štýlovému prostrediu kaviarničky. Black Coffee dodalo rannej káve v meste pridanú hodnotu. Pokojné rána, keď máte ešte pred prednáškou voľno, si užite pohľad na ulice plné ľudí a vychutnať si šálku dobrého espresso. Ak ste práve v Banskej Bystrici, jedno z najkrajších a najpohodovejších miest na pokojnú rannú kávičku nájdete na Národnej ulici s výhľadom na rektorát Univerzity Mateja Bela.

Topoľčany

Eg Café

Keď sa vášeň prepojí s prácou, vznikajú dokonalé koncepty.  Rovnako ako aj nezvyčajná bicyklová kaviareň v Topoľčanoch. Inšpiráciu si jej majiteľ a konštruktér bicyklov Paľo Adamkovič, ktorý si necháva hovoriť „Ewžen“ priniesol z brehov Temže, priamo z Londýna.

Niektoré miesta ponúkajú ukryté príbehy na každom kroku. Presne tak je to aj s touto kaviarňou. V Eg Café je vidieť, že bicykle a káva idú dokopy. Bicykle sú totiž všade –nad barom ako svietidlá, ako kostry stolov, či len ako dekorácie. Alebo na stene, kde nájdete presne 31 kolies, z čoho 29 je bielych a dva sú čierne.

Žilina

Grand Caffe Brasserie

Grand Caffe Brasserie je prvou prevádzkou na Slovensku, v rámci ktorej sa začala pražiť káva. A to práve mimoriadne obľúbená 9 grams coffee. Kto má chuť, môže si vychutnať aj znamenitú chuť kávy Costadoro. Za barom sa ukrývajú až štyri mlynčeky– ochotný personál vám prezradí, čo všetko je v ponuke. Nápoje i jedlá si môžete vychutnať pri veľkých oknách, či pri stolčekoch, ktoré sa nachádzajú v priestore pripomínajúcom latinskú Ameriku. Originálne vyznievajú aj okná, cez ktoré presvitá „umenie“ ulice. V Grand Caffe Brasserie navyše dostanete aj originálnu tureckú kávu.

Dublin Cafe

Podnik Dublin Cafe, ktorý sa nachádza na Hlavnej ulici v Prešove, vás navyše prenesie späť v čase do 60-tych rokov. Stačí zísť z hlavného námestia do romantickej malej uličky. Zelená farba vládne interiéru. Nájdete ju na sedačkách, zemi, ale aj originálnych tapetách. Niet preto divu, že sem Prešovčania zavítajú už od skorého rána vychutnať si svoje obľúbené espresso, či cappuccino, ktoré im baristi pripravia s vysokou profesionalitou a úsmevom. Dublin Cafe je podnik, v ktorom sa cítite výnimočne, a predsa pohodlne ako doma. Ako správny írsky podnik, Dublin Cafe ponúka na výber obrovské množstvo whiskey, ktorú vám šikovní barmani namiešajú tiež do kávy.

zdroj: kavickari.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech