Najnovšia Audi Q8 sa v utajení testuje na slovenských cestách

  • Rozmery a hybridný pohon robia z Q8 niečo ako kríženca Tesly Model X a Q7. Na trh príde už budúci rok. Maskované testovacie vozidlá však brázdia slovenské cesty už dnes.
q8
facebook.com/audilifestyle
  • Rozmery a hybridný pohon robia z Q8 niečo ako kríženca Tesly Model X a Q7. Na trh príde už budúci rok. Maskované testovacie vozidlá však brázdia slovenské cesty už dnes.

Už na autosalóne v Ženeve pri stánku Audi, väčšinu fanúšikov rýchlych áut zaujal koncept Audi Q8. Dizajnovo ide o atraktívny automobil, ktorého výroba má odštartovať už začiatkom roka 2018 a to priamo v Bratislave.


O tom, že nie sme len továrňou Európy na automobily svedčí aj fakt, že tento kúsok sa už pod rúškom tajomstva testuje aj na slovenských cestách.

Ako prvý o tom informoval portál hnonline.sk, ktorý obdržal od jedného z čitateľov fotku novinky Audi Q8, zachytenú v Malackách. Q8 bola zamaskovaná vo fólii, aby nebola tak ľahko rozpoznateľná. Ide o bežnú prax známu aj zo zahraničia, kedy je potrebné ešte neodhalené modely testovať aj na verejných komunikáciách, prevažne sa takéto testy odohrávajú večer. Dnes už teda vieme, že testovacie jazdy Audi Q8, z ktorých výsledky sa budú posielať do nemeckej centrály prebiehajú aj na Slovensku.

Hlavnou konkurenciou pre novinku z dielne Audi budú predstavovať SUV modely v karosérii kupé. Sem patrí BMW X6, Mercedes GLE kupé. Audi má však doraziť s najnovšími technológiami, asistenčnými systémami a chýbať nemá ani systém zameraný len na zábavu. Veľkú predzvesť, aké technologické vychytávky  Audi Q8 dostane nám dáva aj vlajková loď Audi A8, ktorá si brúsi zuby na BMW rad 7 a Mercedes S.

V roku 2019 nás zase čaká Audi Q4, ktorá sa bude vyrábať v maďarskom závode v Gyori. Model Q4 bude spadať do segmentu CUV, teda kompaktných úžitkových vozidiel.

Audi Q8 sport concept, ako sa oficiálne volá novinka od Audi, má vo svojich útrobách benzínový 6-valec s obsahom 3 litre. Ide o takzvaný mild-hybrid. Vo vnútri je pritom len 0,9 kwh batéria. Vodič ju využije predovšetkým pri parkovaní alebo pri pomalej jazde v kolónach. Celkový výkon sústavy je 476 koní. Na jednu nádrž by mala Q8 prejsť 1 200 kilometrov, vďaka nádrži o objeme 85 litrov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech