Neďaleko Bratislavy chcú postaviť rekreačné stredisko. Poznáme cenu stavby

  • Nevýrazná obec v okrese Malacky len pár kilometrov od Bratislavy by mohla čoskoro ožiť novým turizmom
  • Developer predstavil zámer na výstavbu objektu so športoviskami a rekreačnými chatami pri miestnej vodnej nádrži
lozorno
Google Maps, unsplash.com
  • Nevýrazná obec v okrese Malacky len pár kilometrov od Bratislavy by mohla čoskoro ožiť novým turizmom
  • Developer predstavil zámer na výstavbu objektu so športoviskami a rekreačnými chatami pri miestnej vodnej nádrži

Len 25 kilometrov od hlavného mesta sa nachádza Vodná nádrž Lozorno s rozlohou 35 hektárov, ktorá je vyhľadávaným miestom pre relax, cyklistiku, rybárčenie či vodné športy. Kúpanie je tu však len na vlastné riziko. Okolité prostredie je veľmi príjemné, a to aj vďaka malokarpatským lesom. Miestu však na dnešné pomery chýba atraktivita a rozhodne by sa z neho dalo vyťažiť viac, samozrejme, za cenu vzdania sa časti doterajšej pokojnej atmosféry.

Vodna nadrz Lozorno v Malych Karpatach

Posted by Jozef Klein on 2. apríl 2015

To by sa malo čoskoro zmeniť, pretože predložil investor Boris Čambálik obci zámer na nový športovo-rekreačný areál Lake Relax Lozorno, ktorý by mal vzniknúť vo východnej katastrálnej časti obce Lozorno v náväznosti na severnú časť nádrže a na  nevyužívaných pozemkoch porastených burinou, ktoré v súčasnosti slúžia len ako výbeh pre kone. Vodná nádrž doteraz nebola nijako špeciálne spravovaná, žila si takpovediac vlastným životom, neboli tu žiadne upravené pláže ani bufety.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: Adonis Consult

Práve to by však mohlo zvýšiť atraktivitu miesta a priniesť do obce viac turistov minimálne z blízkeho okolia. Niet preto pochýb o tom, že investor vytušil možnú biznisovú príležitosť. V zámere sa uvádzajú dve varianty riešenia, pričom v prvom sa hovorí o 21 rekreačných domoch a v druhom o 23 domoch. Od komunikácie majú byť oddelené chodníkom a pásom zelene, areál má byť vybavený pre účely rekreácie pri vodnej nádrži. V areáli majú vyrásť trávnaté ihriská pre loptové hry, lehátka, lavičky či grill pre zvýšenie pohodlia návštevníkov.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: Adonis Consult

Domy sú navrhované ako dvojpodlažné murované jednotky a v ich tesnej blízkosti každého z nich majú vyrásť tri parkovacie miesta. Až 50% parcely má tvoriť zeleň vrátane aleje stromov. Pre športové účely má slúžiť viacúčelové ihrisko pre basketbal, volejbal, hádzanú či futbal, aj tenisové kurty. Z areálu bude prístup k vode a nebude oplotený, takže bude slúžiť všetkým návštevníkom. Samotné domy majú byť odpredané súkromným vlastníkom.

Zákutia Malých Karpát…vodná nadrž Lozorno…

Posted by Jozef Klein on 17. február 2016

Investor uvádza ako dôvod svojho zámeru výhodnú polohu lokality v blízkosti hlavného mesta, rovnako ako fakt, že platný územný plán navrhuje rekreačné využitie lokality. Celkové náklady na realizáciu odhaduje investor na 1,8 milióna eur, pričom v cene nie sú zarátané náklady na obstaranie pozemkov.

Zámer aktuálne posudzujú príslušné úrady. V prípade odklepnutia a úspešnej realizácie by mohlo v nie veľmi atraktívnej oblasti vyrásť do dvoch rokov od začatia prác príjemné miesto pre trávenie voľného času, ktoré prinesie viac pozitív ako negatív.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK