Neznámy človek začal po Bratislave rozdávať plné tašky oblečenia

  • V mrazoch, ktorých čelí celé Slovensko, sa začali obliekať už aj otužilci
  • Čo však s tými, ktorí žiadne oblečenie nemajú?
  • Neznámy človek rozmiestnil po Kamennom námestí oblečenie pre tých, ktorí to najviac potrebujú
kamko
wikipedia.org/Adam Dúbravský
  • V mrazoch, ktorých čelí celé Slovensko, sa začali obliekať už aj otužilci
  • Čo však s tými, ktorí žiadne oblečenie nemajú?
  • Neznámy človek rozmiestnil po Kamennom námestí oblečenie pre tých, ktorí to najviac potrebujú

Nejeden z nás videl hrejivé slnečné lúče posledné dni len na obrázku. Človek by si myslel, že nič horšie ako 2 centimetre snehu sa Bratislave nemôžu stať. No stalo sa. Prišla arktická zima a už aj zaryté tínedžerky s Vans polotopánkami a odhaleným kotníkmi pochopili, že to takto do jari neprežijú a už vonkoncom im to neprejde u ich babiek.

Zatiaľ čo niekomu mrznú končeky prstov len pár minút na zastávke MHD, iní v -15 bojujú o život. Ako to už býva, dobrých ľudí nie je nikdy dosť, a to doslova. Noclahárne pre ľudí bez domova aú preplnené. Človek sa tu pritom v teple neschová ani na celý deň, ale len na pár hodí v čase otváracích hodín noclaharní.

Zatiaľ čo kompetentní riešia túto situáciu len sporadicky, pár Bratislavčanov sa chopilo činov. Prednedávnom sme ťa informovali o fantómovi, ktorý v trolejbusoch rozdával šedé deky s vyšitým nápisom a slovnou hračkou MHDečka. Toho sa nám podarilo vypátrať a dnes vieme, že ide o blogera, ktorý si hovorí Dyslektik.

Na sociálnych sieťach sa však objavili nové fotografie zachytávajúce podobné šľachetné gesto neznámeho človeka. Vieme to vďaka fotografiám Adama Dúbravského, na ktorých sú plné tašky oblečenia s nápisom: „Je ti zima? Zober si ma. Ak nie, nechaj ma tu, počkám na niekoho, kto ma potrebuje.“ Na ďalšej taške bol zase štítok s heslom „Maj usmievavý deň.“

Tieto darčeky na Kamennom námesti, kde nie je pohyb bezdomovcov vôbec ojedinelým, sa určite zídu. Nám ostáva len dúfať, že tašky s oblečením sa dostanú do tých správnych rúk a v mesta sa nájde stále viac ľudí, ktorí v zime nemyslia výlučne len na svoje pohodlie, ale napríklad aj takýmto gestom sa pokúsia niekomu nezištne spríjemniť najbližšie mrazivé dni.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK