Nízke Tatry zažívajú developerský boom. Vyrastie tu luxusný chatkový rezort na štýl Švajčiarska

  • Portfólio tatranských rezortov sa má rozrásť o ďalší luxusný kúsok
  • V Demänovej doline vyrastie chatové stredisko Chalety Lúčky
  • Za developerským projektom stojí finančník Roman Weck
chlets
Airavata Holding
  • Portfólio tatranských rezortov sa má rozrásť o ďalší luxusný kúsok
  • V Demänovej doline vyrastie chatové stredisko Chalety Lúčky
  • Za developerským projektom stojí finančník Roman Weck

Panoráma Tatier sa pomaly ale isto mení a dopĺňajú ju stále nové ubytovacie komplexy. Developeri sa čoraz viac zameriavajú na majetnejšiu klientelu, ktorá v horách nevyhľadáva len turistiku a krásne výhľady, ale najmä nadštandardné služby. Ich inšpiráciou sú honosné alpské rezorty takzvaných „chaletov“, teda drevených chát.

Na takých cieli aj nový projekt rezortu Chalety Lúčky, ktorý vyrastie v Demänovej doline v Nízkych Tatrách pri nástupnej stanici lanovky Lúčky. Rozhodne nepôjde o skromné drevené domčeky, ako ich mnohí poznáme, ale o honosné chaty, ktoré budú synonymom vysokohorského luxusu.

Zobraziť celú galériu (15)
zdroj: Airavata Holding

Podobný projekt len nedávno vyrástol v najobľúbenejšom slovenskom lyžiarskom stredisku Jasná. Rezort Jasná Chalets, za ktorým stojí spoločnosť Tatry Mountain Resorts, je tiež koncipovaný so podoby luxusných 4-hviezdičkových dreveníc, ktoré v sebe ukrývajú všetko to, čo najlepší horský hotel.

Dvoj až trojposchodové chalety poskytuje developer na predaj, no novým majiteľom zároveň umožňuje chatky prenajímať v čase, keď ich nebudú využívať. Prenájom na rekreačné účely bude spravovať samotná TMR a majiteľom ide časť z prenájmu. Chalety, ktorých cena sa šplhá až do výšky milióna eur sú tak zároveň investíciou.

Zobraziť celú galériu (15)
zdroj: Tatry Mountain Resorts

Zobraziť celú galériu (15)
zdroj: Tatry Mountain Resorts

Na takomto princípe má fungovať aj rezort Chalety Lúčky, ktorý plánuje len kúsok od Jasnej stavať spoločnosť Airavata Holding. Stojí za ňou aj finančník Roman Weck, ktorý je majiteľom lyžiarskeho strediska Štrbské Pleso a má vzťahy aj s J&T či spomenutou Tatry Mountain Resorts.

Luxusný rezort bude tvoriť šesť chatiek, pričom v každej jednej bude zároveň šesť apartmánov. V každom z nich nechýba okrem bežnej dispozície aj terasa s výhľadom na tatranskú prírodu. V rámci rezortu bude k dispozícii aj wellness centrum. Chalety ponúkajú k predaju takzvane „na kľúč“, teda kompletne zariadené podľa vizualizácie, ktorú je možné si pozrieť v 3D tu.

Zobraziť celú galériu (15)
zdroj: Airavata Holding

Zobraziť celú galériu (15)
zdroj: Airavata Holding

„Projekt Chalety Lúčky je určený pre všetkých, ktorí svoj voľný čas radi trávia v horách,“ tvrdí na stránke projektu developer. No už teraz je jasné, že do cieľovky projektu rozhodne nepatrí každý zanietený turista, ale len ten, kto nemá hlboko do peňaženky.

Napriek tomu, že ceny za tieto chalety nie sú zverejnené, stačí si ich porovnať s vyššie spomenutými chatami v Jasnej a hneď si môžeme spraviť hrubý odhad. Rovnako ako v prípade Jasná Chalets sú tieto na predaj, no majitelia ich môžu poskytnúť na prenájom a zarábať tak na svojej nehnuteľnosti. Aktuálne prebieha prvá fáza výstavby a zatiaľ nie je jasné, kedy je plánované dokončenie.

Na rovnakom princípe však funguje ešte ďalší rezort v okolí, a to priamo v Demänovej doline. Nesie názov Demänová Village a je nielen luxusný, ale aj ekologický. Rezort vyrastá v úzkom vzťahu s okolitou krajinou, kladie dôraz na dodržanie ekologických princípov a jeho dizajn sa točí okolo masívneho dreva.

K dispozícii sú na predaj dvojpodlažné Viladomy či rekreačné domy, ktorých cena nie je zverejnená, ale aj samostatné apartmány, ktorých cena začína na cene 73-tisíc eur. Už teraz je dokončený prvý modelový Viladom, ktorý si záujemcovia môžu prezrieť. Za projektom stojí investor TATRA SPC8, úzko napojený aj na Real Estate Slovakia či Tatra Development.

Je očividné, že Nízke Tatry práve teraz zažívajú developerský boom a pomaly ale isto sa úrovňou služieb v niektorých lokalitách približujú vychyteným alpským rezortom.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech