Nu Spirit Club definitívne končí. Nechce robiť akcie len kvôli peniazom

  • Nu Spirit Club sa oficiálne stal minulosťou bratislavského kultúrneho života
  • Kompetentní si sem nechceli púšťať hocijaké akcie len kvôli tomu, že vynášajú
  • Neuskutoční sa ani žiadna rozlúčková oslava
spa
facebook.com/nuspiritclub/Google Maps
  • Nu Spirit Club sa oficiálne stal minulosťou bratislavského kultúrneho života
  • Kompetentní si sem nechceli púšťať hocijaké akcie len kvôli tomu, že vynášajú
  • Neuskutoční sa ani žiadna rozlúčková oslava

Keď sa kedysi chcel človek v Bratislave naozaj zabaviť, voľba častokrát padla na Továrenskú ulicu. Išlo o podzemný priestor nezávislej kultúry. Hneď vedľa seba tu sídlili kluby ako Fuga či Batelier. Oba kluby však pred pár rokmi ohlásili odchod z priestorov a Továrenská ulica sa stala skôr sektorom pre biznis a kancelárie. Ľudia sa presunuli do hlbšieho centra, kde si prišli na svoje aspoň v KC Dunaj alebo v Nu Spirit Clube.

Po ôsmich rokoch a štyroch mesiacoch však Nu Spirit Club definitívne končí. Za tento čas k nám tento legendárny klub priniesol kvalitných interpretov a robil hodnotné akcie, ktoré obohatili kultúrny život v našom meste.

Prevádzkovať hudobný klub ale nie je nikdy jednoduché. Úspešné akcie sa vždy striedajú so stratovými a často je to len nadšenie majiteľov, ktoré umožnili tie zlé časy preklenúť.

Tých stratových však bolo napriek enormnému úsiliu tímu Nu Spiritu v posledných mesiacoch viac ako je únosné.

„Došiel nám dych a nevládzeme už ďalej. Jednou z možností, ako klub zachrániť, by bolo organizovať v ňom viac komerčných akcií, ale to nie je cesta, ktorou chceme ísť. Nie sme štandardní investori, ktorým by bolo jedno, čo sa v podniku deje, pokiaľ to sype,“ píše tím Nu Spiritu v ich oficiálnom vyhlásení.

Nu Spirit tímu išlo predovšetkým o hudbu a kultúru. Klub síce končí, ale s o to väčším zanietením sa teraz bude venovať pozornosť staršiemu, aj keď menšiemu bratovi Nu Spirit Baru. Ten je na scéne už od roku 2001 a kompetentní sľubujú, že aj naďalej bude pokračovať vo svojej misii držať latku hudobnej kvality vysoko. Do baru sa preto presťahujú aj niektoré z akcií plánované v najbližšej dobe v klube. S organizátormi ďalších pracujú na riešení ako ich presťahovať do iných priestorov, ktoré s nimi už nemajú nič spoločné.

„Bolo to krásnych 8 rokov a táto správa sa nám nepíše ľahko. Veď v klube sme nechali kus života, spoznali sme kopu skvelých ľudí. Život ide ďalej, ale tie spomienky nám- ani vám- nikto nezoberie. Ďakujeme za vašu priazeň a veríme, že sa budeme naďalej stretávať v Nu Spirit Bare na Medenej 16,“ dodávajú kompetentní.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech