Obrovské problémy dovolenkárov. Ryanair vo veľkom ruší lety v hlavnej sezóne

  • Nízkonákladová spoločnosť Rynair zrušila na budúci týždeň stovky letov
  • Ohrozené sú aj lety do vyhľadávaných destinácií, akými sú Španielsko, Portugalsko či Belgicko
ri
Ryanair
  • Nízkonákladová spoločnosť Rynair zrušila na budúci týždeň stovky letov
  • Ohrozené sú aj lety do vyhľadávaných destinácií, akými sú Španielsko, Portugalsko či Belgicko

Odborové zväzy, ktoré zastupujú palubný personál Ryanairu z niekoľkých krajín Európskej únie dali írskej leteckej spoločnosti termín do 30. júna na splnenie určitých požiadaviek. Odbory požadovali, aby Ryanair poskytol svojmu palubnému personálu lepšie pracovné podmienky a zvýšil platy.

V centre sporu sú aj presuny pilotov medzi základňami prepravcu v Európe a Afrike. Odbory kritizujú vedenie, že v tejto oblasti chýba transparentný systém, čo má mať „zničujúce dopady na rodinný život“. Zároveň odbory pohrozili aj štrajkami počas rušnej letnej sezóny, ak požiadavky nebudú splnené. Ryanair si zrejme ťažkú hlavu z odborov nerobil a dnes už je jasné, že lety sa rušia a tisíce ľudí musia namiesto ležania na pláži, čakať v letiskových halách.

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair totiž zrušila na budúci týždeň podľa aktualizovaných informácií až 600 letov. Dôvodom je práve hrozba štrajku členov palubného personálu v dňoch 25.-26. júla, ktorý by sa mohol dotknúť denne až 50.000 cestujúcich. Spoločnosť o tom informovala v stredu prostredníctvom jednej zo sociálnych sietí.

Niekoľko hodín predtým uviedla, že zrušila na budúci týždeň 300 letov, 200 do španielskych destinácií a po 50 do Portugalska a Belgicka. Už teraz na facebooku Ryanairu vládne vojna medzi nespokojnými zákazníkmi a tímom leteckej spoločnosti.

Írski piloti spoločnosti vstúpia z podobných pohnútok do štrajku v piatok 20. júla a v utorok 24. júla. Spoločnosť informuje cestujúcich o situácii prostredníctvom SMS a emailov, pričom im ponúka zmenu termínu alebo vrátenie cestovného v plnej výške.

Predošlé štrajky zamestnancov letovej prevádzky v júni zasiahli 210 tisíc cestujúcich. Spoločnosť spresnila, že pre sériu štyroch víkendových štrajkov a nedostatok personálu vo Veľkej Británii, v Nemecku a vo Francúzsku musela minulý mesiac zrušiť 1 100 letov. Vlani v júni pritom prepravca zrušil iba 41 letov.

Predstaviteľ spoločnosti Kenny Jacobs označil štrajky za neopodstatnené akcie, ktoré môžu narušiť rodinné dovolenky a viesť konkurenciu k využitiu situácie. Ryanair pôsobí v 37 krajinách. Spoločnosť v minulom roku prepravila 130 miliónov cestujúcich a počas vrcholiacej letnej sezóny vypravuje asi 2300 letov denne.

Ryanair zaznamenal za skončený obchodný rok 2017/2018 rekordný zisk napriek problémom s pilotmi a následnému rušeniu obrovského počtu letov počas jesene. Najväčšia nízkonákladová spoločnosť v Európe uviedla, že za obchodný rok 2017/2018, ktorý sa skončil 31. marca, dosiahla rekordný zisk 1,45 miliardy eur.

zdroj: Travelfree

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech