Odborník na predaj papúč aj profesionálny hokejista. Čo všetko hľadajú firmy na Profesii?

  • Oficiálne štatistiky hovoria, že zamestnanosť na Slovensku raketovo stúpa
  • Jedným z faktorov, ktoré tomu pomáhajú, môžu byť aj originálne sformulované inzeráty
  • Nasledujúcich 6 zamestnávateľov malo veľmi špecifické podmienky
linkedin-sales-navigator-403996-unsplash
unsplash.com
  • Oficiálne štatistiky hovoria, že zamestnanosť na Slovensku raketovo stúpa
  • Jedným z faktorov, ktoré tomu pomáhajú, môžu byť aj originálne sformulované inzeráty
  • Nasledujúcich 6 zamestnávateľov malo veľmi špecifické podmienky

Po veľkom úspechu nášho článku „Toto sú slovenské tuningové skvosty na Bazoši. Škodovka ako tank či monster truck“, kde sme hľadali tie najuletenejšie inzeráty na našom najznámejšom online bazáre, sme sa na bizarné ponuky pozreli z iného uhla. V spolupráci s Profesia.sk ti prinášame šesticu TOP pracovných inzerátov, ktoré sa na ich webe v posledných dvoch rokoch objavili. Má to však háčik.

Po tom, ako sme na Profesii hľadali napríklad krotiteľov hadov alebo kozmonautov, nám zástupkyňa PR oddelenia, Nikola Richterová, situáciu priblížila: „Pracovníci spoločnosti Profesia, samozrejme, kontrolujú inzeráty. Na našej stránke nie je povolené uvádzať pracovné ponuky, ktoré sú fiktívne, nepravdivé, či zavádzajúce. Taktiež nedávame priestor zamestnávateľom, ktorí chcú inzerovať pracovné ponuky erotického charakteru.“ Vybrala pre nás toto:

Firmy sa snažili uchádzačom aj líškať

„Hľadáme do svojej party doslovne poklad, asistentku, ktorú si budeme hýčkať“, takto znel názov inzerátu cestovnej kancelárie, ktorá hľadala brigádnicku pomoc s administratívou či komunikáciou s klientmi. „Bez nej sme ako telo bez duše“, zdôraznila spoločnosť svoju túžbu po kvalitnej posile.

Záujem o bradáčov

Na pracovnom portáli Profesia.sk sa v roku 2017 hľadali aj bradatí páni. V tomto prípade však nemožno hovoriť o diskriminácií tých, ktorí bradu nemajú. Firma totiž hľadala „bradáčov“ na kadernícky event v hlavnom meste.

via GIPHY

Nevšední „odborníci“

Množstvo firiem chce zamestnávať skutočných profesionálov a odborníkov. Hoci si väčšina ľudí predstaví pod takýmto pojmom skôr niečo iné, jeden zo zamestnávateľov hľadal v roku 2017 odborníka na predaj papúč.

Spánok ako náplň práce

Pracovný portál Profesia.sk zažil vlani prípad, kedy firma hľadala programátora, pričom okrem všedných povinností mal v náplni práce zadaný aj povinný spánok.

via GIPHY

Riadenie a organizovanie rozmnožovania hydiny

V roku 2016 sa na našom webe hľadal tiež zootechnik, ktorý mal mať na starosti hydinu. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby nemal kurčatá organizovať a radiť pri rozmnožovaní.

TOP: Profesionálni hokejisti do nórskeho tímu

Zaujímavosťou bol aj prípad z januára minulého roka, keď nórsky treťoligový hokejový klub hľadal brankára, útočníka a obrancu. Uchádzači mali poslať dosiahnuté kariérne čísla a video.

via GIPHY

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK