Pezinok sa konečne dočkal nového zimného štadióna. Je plný najmodernejších technológií

  • Tento týždeň po niekoľkých rokoch čakania konečne otvorili nový zimný štadión v Pezinku
  • Mladé hokejové talenty majú opäť o jednu možnosť viac ako sa zlepšovať
  • Veľkú investíciu potrebuje aj náš zimný štadión v hlavnom meste
collage
Aréna Pezinok/ pixabay.com
  • Tento týždeň po niekoľkých rokoch čakania konečne otvorili nový zimný štadión v Pezinku
  • Mladé hokejové talenty majú opäť o jednu možnosť viac ako sa zlepšovať
  • Veľkú investíciu potrebuje aj náš zimný štadión v hlavnom meste

Pezinčania sa konečne dočkali zimného štadióna, ktorého výstavba trvala niekoľko rokov. 26. apríla slávnostne červenú stuhu prestrihla naša hokejová hviezda, Miroslav Šatan a nové fungovanie Arény Pezinok bolo zahájené zápasom bratislavských a nitrianskych školákov, krasokorčuliarskou exhibíciou a prvým verejným korčuľovaním.

Otvoreniu novej arény neďaleko Bratislavy predchádzalo niekoľko nepríjemností, ktoré prvotnú radosť občanov z nového športoviska rýchlo schladili. Mnohí kritizujú nedodržanie pôvodných termínov (výstavba sa predĺžila o niekoľko rokov), zmenu pôvodného projektu stavby, jej umiestnenie a ďalších „drobností“, akým je napríklad podľa komentárov na Facebooku absencia diváckych tribún. Faktom však zostáva, že Aréna Pezinok konečne stojí a ponúka nové možnosti pre malých aj veľkých nadšencov zimných športov.

Podľa oficiálneho webu sa aréna môže pochváliť modernou technológiou chladenia ľadu, ktorá zabezpečí jeho celoročnú prevádzku, efektívnou „eko“ elektrickou rolbou, ktorá sa oň bude starať, športovcom ponúka dostatok šatní, sociálnych zariadení aj fitness centrum a priestor na tréningovú prípravu. Prevádzkovateľ sľubuje aj jednoduchý online rezervačný systém, na návštevníkov čaká dostatočne veľké parkovisko, obchod so športovými potrebami a pribudnúť by čoskoro mala aj reštaurácia s výhľadom priamo na ľadovú plochu.

Podpora športu je na Slovensku veľkou témou a v rámci hokeja o to väčšou, že vieme, aké poklady tu máme a čo sme v minulosti dosiahli. História našich úspechov sa najčastejšie píše v zahraničných zápasoch, no ponúknuť máme čo aj v Bratislave. Naša najstaršia stavba venovaná hokeju, štadión Ondreja Nepelu si však tiež vyžaduje množstvo vynaložených finančných prostriedkov.

Po tom, ako medzi rokmi 2009 a 2011 prešiel veľkou rekonštrukciou za 70 miliónov eur pred šampionátom, investíciu potrebuje opäť. Približne 2 milióny eur poputujú na chladiaci systém, vzduchotechniku, sedadlá, rolbu, bezpečnostný systém aj tzv. „videokocku“ (celý článok si prečítaš TU).

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK