Pilulka Lekárne kúpili svojho najväčšieho konkurenta. Trhom ale zatriasla aj ďalšia akvizícia Penty

  • Sieť lekární Pilulka kupuje svojho konkurenta Herbia, a. s., ktorý je prevádzkovateľom webu Pilulka24.sk
  • Pilulka Lekárne sú treťou najväčšou česko-slovenskou sieťou lekární (kamenné prevádzky aj e-shopy)
  • Týmto obchodom si spoločnosť posilňuje najsilnejšiu pozíciu na trhu online lekární
penta-obchod
pixabay.com / penta
  • Sieť lekární Pilulka kupuje svojho konkurenta Herbia, a. s., ktorý je prevádzkovateľom webu Pilulka24.sk
  • Pilulka Lekárne sú treťou najväčšou česko-slovenskou sieťou lekární (kamenné prevádzky aj e-shopy)
  • Týmto obchodom si spoločnosť posilňuje najsilnejšiu pozíciu na trhu online lekární

Okrem oblečenia, elektroniky a všetkých vianočných darčekov dnes už na internete môžeš nakupovať aj potraviny či lieky. Historicky prvou online lekárňou na Slovensku je Pilulka.sk a v súčasnosti u nás patrí do top trojky najväčších internetových lekární. Svoj biznis začala pred piatimi rokmi a dnes okrem voľne predajných liekov predáva aj kozmetiku či doplnky stravy a má flotilu kuriérov, ktorí zásielky rozvážajú po Bratislave a okolí.

Sieť lekární Pilulka nedávno oznámila kúpu konkurenta Herbia, a. s., ktorá prevádzkuje sieť online lekární Pilulka24.sk a posilňuje tak svoje postavenie na trhu. Martin Kasa, spolumajiteľ spoločnosti Pilulka Lekárne povedal: „Nákup tejto spoločnosti nám strategicky zapadá do služieb, ktoré Pilulka.sk ponúka na slovenskom trhu už teraz. Čoskoro chceme prepojiť obidva skvelé tímy, zefektívniť tak logistiku a nákup, a ponúknuť tak zákazníkom to najlepšie z oboch firiem.“

Kasa prezradil aj plány do budúcnosti: „V blízkej budúcnosti pripravujeme tiež spustenie nových služieb už pod jednou strechou. Pôjde napríklad o unikátnu lekárenskú aplikáciu pre telefóny so systémami Android a iOS. V budúcnosti plánujeme zlúčenie značiek Pilulka.sk a Pilulka24.sk do jednej značky. Očakávame, že v roku 2018 dosiahnu naše tržby na slovenskom trhu 10 miliónov eur!“

Obe strany sa dohodli, že financie spojené s predajom nebudú komentovať, no je viac než isté, že spoločnosti Pilulka Lekárne sa na Slovenskom trhu výnimočne darí. Otvára prvé brandové kamenné predajne a vlastní napríklad aj TopFarma s. r. o. s flotilou ďalších piatich desiatok predajní.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com

V oblasti lekární sa len pred malou chvíľou uskutočnil ďalší veľký obchod. TREND.sk informoval o zatiaľ najdrahšom obchode spoločnosti Penta. Do lekárenskej siete Dr.Max pribudne rumunská A&D Pharma a Stredoeurópska lekárenská sieť si tak značne prilepší.

Odhadovaná suma, za ktorú Penta A&D Pharma kúpila, sa vyšplhala na neuveriteľných 350 miliónov eur a sieť lekární sa týmto spojením stáva jednou zo štyroch lídrov na trhu. Dr.Max sa chce posunúť v najbližšom období do Talianska a Pobaltia a novým obchodom by sa mali tržby siete Dr.Max zvýšiť z doterajších 1,4 miliardy eur ešte o ďalšiu miliardu.

Zdroj: TS, TREND.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech