Počet cestujúcich v slovenských vlakoch výraznejšie vzrástol. Čo na to ZSSK?

  • Železničná spoločnosť Slovensko predstavila výsledky svojej činnosti za rok 2017
  • Po zavedení bezplatnej dopravy sa aplikovalo mnoho zmien, ktoré vedú k pozitívnym výsledkom
  • Počas roka 2017 sa zvýšil počet platiacich zákazníkov o viac ako 17 %
35152930586_32e385c663_b
flickr.com
  • Železničná spoločnosť Slovensko predstavila výsledky svojej činnosti za rok 2017
  • Po zavedení bezplatnej dopravy sa aplikovalo mnoho zmien, ktoré vedú k pozitívnym výsledkom
  • Počas roka 2017 sa zvýšil počet platiacich zákazníkov o viac ako 17 %

Zdá sa, že Slováci si začali opäť zvykať na vlakovú dopravu tak ako tomu bolo v minulosti. Jasne o tom hovoria čísla Železničnej spoločnosti Slovenska, ktorá predstavila výsledky za rok 2017. Aj napriek miernym problémom v roku 2015 – prvý rok po zavedení bezplatnej dopravy – sa dostáva opäť do formy a jej služby využilo v medziročnom náraste o 17,5 % platiacich cestujúcich viac než tomu bolo v roku 2016.

Minulý rok ZSSK prepravili približne 72,5 milióna cestujúcich, čo je oproti predošlému roku nárast o 10,5% a až 26,5% oproti roku 2015. Za jeden zo správnych krokov spoločnosť považuje znovuzavedenie a zdvojnásobenie IC vlakov, ktoré sa podpísali na tržbách vyšších než 80,7 milióna eur. Patrik Horný, podpredseda predstavenstva ZSSK zodpovedný za stratégiu a transformáciu spoločnosti povedal: „Vykonali sme zásadné zásahy do systému obehov našej techniky, zmeny v riadiacich procesoch a tiež v pružnosti údržby, ktoré nám umožnili významne zvýšiť produktivitu práce našej spoločnosti ako celku.“

Spoločnosť sa pochválila lepším využívaním svojho vozového parku a prezradila aj cieľ naďalej zvyšovať kvalitu služieb vďaka jeho optimalizácii či správnemu nasmerovaniu investícií. Už teraz na základe predbežných a neauditovaných výsledkov hospodárenia predpokladá oproti minulému roku až o 20 % lepší hospodársky výsledok.

Od roku 2015 o 14 % vzrástli aj priemerné tržby na jedného zamestnanca.„Časť týchto tržieb naša spoločnosť investovala do motivácie a hodnotenia zamestnancov, čo sa prejavilo aj v raste priemernej mzdy zamestnanca o 8,6 %.“ Na konci roka 2017 ZSSK zamestnávali bezmála 6000 zamestnancov.

V súčasnosti spoločnosť investovala aj do marketingu a na propagáciu si prizvala známu hudobnú skupinu spájanú s populárnym projektom verejnoprávnej televízie, S hudbou vesmírnou. Pozitívnou novinkou je spolupráca s rakúskymi ÖBB a prepojenie Bratislavy s Viedňou prostredníctvom vlaku TRAM, ktorý je plný kultúry (viac si prečítaš TU).

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech