Polícia Slovenskej republiky dostala úplne novú Teslu Model S v plnej výbave

  • Takýto darček zrejme nikto nečakal
  • V garáži policajného zboru sa objaví úplne nová Tesla
  • Čím si to naši muži zákona zaslúžili?
wb15y
Startitup
  • Takýto darček zrejme nikto nečakal
  • V garáži policajného zboru sa objaví úplne nová Tesla
  • Čím si to naši muži zákona zaslúžili?

Zdá sa, že na Slovensku sa začali diať veľké veci. Avšak nanešťastie na nesprávnych miestach. Polícia Slovenskej republiky má u verejnosti všelijakú povesť. Predsa len, nie každému z nás sa pri platení bločkovej pokuty zdá, že páni v zelenom nám tou 50 € pokutou nejako pomáhajú alebo nás nebodaj chránia. Viac ako heslo pomáhať a chrániť v našej krajine zľudovelo heslo skutok sa nestal.

Nečinnosť policajného zboru je v mnohých prípadoch nepochopiteľná. Po dnešnom dni sa však zdá, že sme všetko pochopili. Naši strážcovia zákona roky jazdia na úplne bežných, zväčša nezaujímavých autách, ako sú Škodovky či Seaty. Na internete sa potom objaví vozový park polície z Dubaja či Singapuru, kde sa Lamborgini objavuje tak bežne ako korupcia na Slovensku a naši policajti stratia chuť do práce.

Po novom však slovenskí policajti dostali zbrusu nové Tesly Model S, a to rovno v najvyššej verzii P100D, ktorá dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 2,6 sekundy. Nechýba však ani autonómne riadenie, no hlavne cenovka okolo 100 000 €, ktorá opäť pekne zaťaží štátnu pokladnicu.

Čo je horšie než pocit menejcennosti u policajta? Zrejme len pomalé Wi-Fi pripojenie. Preto prišiel rad na naplnenie policajných garáží kúskami, s ktorými sa budú môcť policajti bez hanby popýšiť aj na ich sociálnych sieťach, kde to v poslednej dobe naozaj žije. Pred časom sme ťa informovali, že aj Česká Polícia rozšírila svoj vozový park, nie však o autá, na ktoré sú zvyknutí bežní smrteľníci. K dispozícii majú hybridný športiak BMW i8 pre potreby diaľničnej polície, ktorý je nasadený na dobre známi diaľničný tankodrom D1.

Naši susedia sú tak prví na svete, ktorí majú k dispozícii toto nadštandardné vozidlo. Momentálne ho využívajú v mestách ako je Sydney, Dubaj a Los Angeles. Dá sa povedať, že ide o najdrahšie auto, ktoré kedy mala cestná polícia vo svojich garážach. Cena BMW i8 sa pohybuje na úrovni 150-tisíc eur.

Naša Polícia síce nedostala BMW, ale vďaka 1. aprílu a nášmu novému grafikovi sme Policajnému zboru prichystali veľkonočný darček ako sa patrí. Nový policajný špeciál priamo od Tesly. No nevyzerá nádherne?

Startitup ti týmto článkom želá príjemný 1. apríl 2018. A nenechaj sa dnes ničím a nikým nachytať. :)

Najnovšie videá

Trendové videá