Ponuka, ktorá sa neodmieta. Z Bratislavy na prekrásnu Sardíniu za bezkonkurenčnú cenu

  • Dovolenka na Sardínii vie byť balzamom pre dušu
  • Momentálne sú do tohto malého talianskeho raja v ponuke letenky od 64 eur
  • Tak nepremeškaj príležitosť zaletieť si k moru za skvelú cenu
saaa
facebook.com/sardinia.island
  • Dovolenka na Sardínii vie byť balzamom pre dušu
  • Momentálne sú do tohto malého talianskeho raja v ponuke letenky od 64 eur
  • Tak nepremeškaj príležitosť zaletieť si k moru za skvelú cenu

Snehobiele pláže s pieskom jemným ako práškový cukor, tyrkysovomodrá voda či záhadná história – to sú typické atribúty talianskeho ostrova Sardínia, prezývaného aj Karibik Stredomoria.

Teraz sú letenky do tejto destinácie k dispozícii už od 64 eur, a to v období od apríla do mája. Letí sa dokonca priamo z Bratislavského letiska. Bola by preto škoda si neodskočiť k moru aspoň na predĺžený víkend.

Tipy na tie najkrajšie pláže

Ak Sardínia nemá o niečo núdzu, tak sú to nádherné pláže ako z filmu. Za najkrajšie sa považujú pláže v zálive Chia, Cala Domestica, Cala Luna, Cala Gonone, v okolí Olbie, na súostroví La Maddalena, Costa Rei a Cala de Budoni. Vymenúvať by sme mohli aj ďalej, ale v podstate každá jedna na ostrove spĺňa predstavy o plážach, aké sa inak vyskytujú len kdesi v Karibiku. To všetko si môžete užiť zhruba už za hodinu a pol letu zo Slovenska.

Tip na jedlo

Príprava obeda vraj na Sardínii nesmie trvať viac ako 15 minúť, no a to je v porovnaní s naším niekoľkohodinovým slovenským vyváraním naozaj veľká úspora času. Kuchyňa je však napriek rýchlosti nesmierne chutná a jednoduchá. Typickým sardínskym výrobkom je ovčí syr pecorino, ktorý sa vyváža do celého sveta.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: spoonuniversity.com

Skvelé sú krehké chlebové placky „carasau“ alebo „culurgiones“ – ravioli plnené zemiakmi a čerstvým ovčím syrom alebo ricottou so špenátom. Za vyskúšanie stojí aj pečené prasiatko „porchedda“, ktoré sa griluje na drevenom uhlí a podáva na vetvičkách myrty.

Ubytovanie

Nájsť na Sardínii ubytovanie ako vystrihnuté z časopisu a k tomu aj za dobrú cenu nie je vôbec problém. Náš tip je napríklad La Rosa Dei Venti, kde za 4 noci zaplatíš 126 eur na osobu. Oplatí sa pozrieť aj na cenovo výhodné ubytovanie Solemar, ktoré má perfektné hodnotenie. Za 4 noci tu necháš len 90 eur na osobu. Ak ťa láka ubytovanie priamo pri pláži, je tu Il Mare di Alida, kde za apartmán pre 4 ľudí zaplatíš 360 eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech