Predavačom v Česku zvýšil LIDL mzdy. Rovno o niekoľko desiatok percent

  • Priemerná mzda v Česku sa zvyšuje.
  • Nový zamestnanci Lidlu získajú nástupný plat aspoň 1105 eur.
  • Známa sieť obchodov otvára nové pobočky a plánuje zamestnať ďalších 2-tisíc ľudí.
lidl_prodejna_-_narozni_ulice
wikipedia.org
  • Priemerná mzda v Česku sa zvyšuje.
  • Nový zamestnanci Lidlu získajú nástupný plat aspoň 1105 eur.
  • Známa sieť obchodov otvára nové pobočky a plánuje zamestnať ďalších 2-tisíc ľudí.

Zatiaľ čo na Slovensku lekári aj učitelia dlhé obdobie štrajkovali, aby dosiahli drobné zvýšenie platu, v Česku sa ,,len tak“ zvýšil plat predavačov. Toto zvýšenie dosahovalo až 20 %. Pôvodný nástupný plat predavača tohto známeho obchodného reťazca činil niečo nad 23-tisíc českých korún.

Po novom však príde každému novému zamestnancovi na účet výplata aspoň 28-tisíc korún, čo je v prepočte asi 1105 eur. Ešte lepšie sa majú predavači v bohatších regiónoch, teda v Prahe a okolí. Tam mesačná mzda stúpne až na 29-tisíc českých korún, čo je ekvivalent k 1145 eurám. Ukrátení samozrejme nebudú ani zamestnanci, ktorí v Lidli pracujú už dlhšie. Aj ich platy by sa mali zvyšovať v rovnakej miere.

Zvýšenie platov je dôkazom toho, ako sa známemu reťazcu darí. Zlepšovanie platobných podmienok nie je jediný spôsob, akým sa chce spoločnosť v Českej republike rozvíjať. Keďže neustále otvárajú nové pobočky, potrebujú aj nových zamestnancov. Tých plánujú v nastávajúcom období prijať až 2000.

Lidl však nie je jediný, ktorý svoje platy zvyšoval. Priemerná mzda v českých obchodoch sa neustále zvyšuje. Celkový priemerný plat v Českej republike tiež rastie a v súčasnosti činí 29 050 korún, teda 1147 eur.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: wikipedia.org

Lidl si zvyšovaním platov zároveň snaží udržať svojich zamestnancov, získať nových a stať sa lákavým zamestnávateľom. Riaditeľ zároveň uviedol, akú má Lidl víziu: „Už dnes zamestnávame viac ako 10-tisíc zamestnancov a v nasledujúcich troch rokoch počítame s tým, že ponúkneme prácu ďalším približne 2000 ľuďom.“

Zvyšovanie platov sa vraj tiež ešte nezastavilo a nezastaví sa, kým nedosiahne sumu 30 286 korún, teda 1196 eur.

zdroje: ceskatelevize.czceskenoviny.cznovinky.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech