NOVÁ ŠTÚDIA: Ukázalo sa či je ivermektín naozaj „zázračným“ liekom, ktorý ťa vylieči z COVID-19
Japonskí vedci vyvinuli prelomový materiál. Má schopnosť ochrániť ťa pred koronavírusom
Hrozí nám nová pandémia. Podľa novej štúdie je 90 % úmrtí na koronavírus v krajinách, ktoré majú toto spoločné
Prieskum ukázal, že z výplaty si dokážeme odložiť každý mesiac viac ako 100 €
- Slováci sú podľa výsledkov štatistík relatívne zodpovedným národom
- Zo svojho príjmu si každý mesiac odložia bokom čiastku, ktorá sa môže zísť v nečakaných situáciách
- Slováci sú podľa výsledkov štatistík relatívne zodpovedným národom
- Zo svojho príjmu si každý mesiac odložia bokom čiastku, ktorá sa môže zísť v nečakaných situáciách
Poštová banka v spolupráci s agentúrou 2muse realizovala výskum na vzorke takmer 1500 ľudí, pričom sa snažila zistiť, koľko si Slováci dokážu z mesačnému príjmu ušetriť. V roku 2014 to bolo približne 70 eur, dnes je to o niečo viac.
Mladí aj seniori
Zo zozbieraných dát vyplýva, že približne polovica z opýtaných si dokáže mesačne odložiť približne 100 eur, no väčšina Slovákov si ušetrí až 130 eur. Hoci sa pri senioroch môže zdať suma 149 eur vysoká, až štvrtina dokáže v skutočnosti hospodáriť tak, že si ich ušetrí. Sporíme si s cieľom byť pripravení na neočakávané výdavky spojené so zdravotným stavom (skôr staršie ročníky), mladí si často za úspory doprajú dovolenku alebo nové auto.
Prieskum prezradil, že nad zhodnoťovaním svojho majetku v podobe investovania do akcií, cenných papierov či komodít Slováci nepremýšľajú a radšej svoje finančné prostriedky hromadia na bežnom, sporiacom účte alebo dokonca v hotovosti, doma.
Až 1/5 si občas požičia
Kvôli nedostatočnej výplate za posledné obdobie o pôžičku muselo požiadať približne 25% opýtaných a najčastejšie o ňu žiadajú rodinu, priateľov a blízkych. Priemerná suma je 137 eur. Požičiavanie však priznali aj tí s nadpriemerným príjmom (16 %).
Zdroj: TS