Prvé fotografie nového Audi Q8 obleteli svet. Vyrábať sa bude v Bratislave

  • Finálna výroba nového Audi Q8 bude prebiehať v Bratislave
  • Luxusné SUV bude konkurenciou pre BMW X6 a Mercedes-Benz GLE
  • Prvé fotografie takmer nezamaskovaného modelu už stihli obletieť svet
Image_3_small
audi.com
  • Finálna výroba nového Audi Q8 bude prebiehať v Bratislave
  • Luxusné SUV bude konkurenciou pre BMW X6 a Mercedes-Benz GLE
  • Prvé fotografie takmer nezamaskovaného modelu už stihli obletieť svet

Hoci prvé Audi Q6 má oficiálne vypochodovať z bratislavskej Devínskej Novej Vsi až niekedy v tomto roku, pozornému oku automobilových fanúšikov neunikol takmer nezamaskovaný model a jeho fotografie obleteli svet. Štúdia nového SUV Audi Q8 concept bola predstavená už v januári minulého roka v americkom Detroite a neskôr mal model premiéru aj na ženevskom autosalóne. Autorom nového dizajnu je šéfdizajnér Audi, Marc Lichte.

Hoci bude Q8 v stajni Audi úplnou novinkou, podľa kritikov, ktorí si ho prehliadli, sa od posledného modelu Q7 veľmi nelíši. A to aj napriek tomu, že spoločnosť prisľúbila, že nové modely sa budú od seba líšiť už o niečo dramatickejšie. Novinka je už v poradí siedmym SUV od Audi, ktoré tak sleduje zvyšujúci sa dopyt po tomto druhu áut vo svete.

Pre magazín Autocar šéf automobilky Audi pred časom povedal: „Viem si predstaviť riaditeľov, ktorých do práce každý deň vozia na A8 a víkendy trávia šoférovaním Q8.“ Vedenie spoločnosti je z novinky nadšené a predpokladá, že bude úspešná nielen na európskom trhu, ale aj v Číne, USA a Rusku.

Nové Audi Q8 bude na trhu v benzínovej, dieselovej aj hybridnej verzii. Má obsahovať najnovší systém vytvorený pre štvrtú generáciu Audi A8, ako 48 V elektrický systém, OLED digitálny displej s vysokým rozlíšením aj najnovšie autonómne funkcie jazdy. Rozhodne to teda bude pre Audi významný krok, čím si len upevní svoje dominantné postavenie na trhu SUV. Čo hovoríš na novú Q8-čku?

Zdroj: Volkswagen/ TS, autocar.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech