Ryanair ochromil štrajk zamestnancov. Zmeny neobchádzajú ani Bratislavu

  • Obľúbená nízkonákladovka všetkých európskych cestovateľov sa topí v problémoch
  • Štrajky spôsobili, že svoj očakávaný zisk Ryanair znížil o desiatky miliónov eur
  • Súčasná situácia sa však dotkne aj samotných cestujúcich
aktualna
  • Obľúbená nízkonákladovka všetkých európskych cestovateľov sa topí v problémoch
  • Štrajky spôsobili, že svoj očakávaný zisk Ryanair znížil o desiatky miliónov eur
  • Súčasná situácia sa však dotkne aj samotných cestujúcich

Spoločnosť Ryanair oznámila, že svoj celoročný očakávaný zisk v tomto roku znižuje z pôvodných odhadovaných 1,25 až 1,35 miliardy eur na 1,10 až 1,20 miliardy eur. Ako dôvod uvádza nie len zvýšenie cien pohonných hmôt, ale aj vlnu štrajkov, ktorú Európa sleduje už niekoľko mesiacov. O lepšie pracovné podmienky sa zamestnanci bili prostredníctvom dvoch koordinovaných 24-hodinových štrajkov v Nemecku, Holandsku, Belgicku, Španielsku a Portugalsku.

1. októbra spoločnosť informovala o niekoľkých zmenách. Keďže v druhom a treťom kvartáli tohto roka zaznamenáva pokles letov a cíti aj výhodu konkurentov, pristupuje k radikálnym krokom. Svoje lety v zimnej sezóne tohto roku zníži o 1 %. Z dôvodu zatvorenia základne v nemeckých Brémach ruší svoje pravidelné lety dvoch lietadiel, v Niederrheine ruší lety troch zo šiestich lietadiel a jeden škrt sa bude týkať aj Slovenska.

Veronika Ševčíková, hovorkyňa letiska M. R. Štefánika v Bratislave upresnila: „Ryanair nebude od novembra prevádzkovať linku do holandského Eindhovenu z dôvodu zatvorenia svojej základne na letisku v Eindhovene.“ Túto linku pritom zo Slovenska spoločnosť spustila len v júni tohto roka. Doplnila však, že v porovnaní s minuloročným zimným letovým poriadkom sú naopak novinkami Ryanairu pravidelné linky na Maltu, Pafos na Cypre, grécky Solún a tiež Paríž-Beauvais, ktoré budú v prevádzke celoročne, nie len počas letnej sezóny.

Všetky zmeny Ryanairu majú byť zavedené od pondelka, 5. novembra a dotknutí zákazníci sú informovaní prostredníctvom SMS správy alebo emailu, pričom majú možnosť lety si vymeniť alebo nechať preplatiť. Ak ťa zaujíma viac podrobností, nájdeš ich v oficiálnom vyjadrení spoločnosti TU.

Letový poriadok sa mení v letectve dvakrát ročne, vždy so zmenou času na konci októbra a marca. Od 28. októbra 2018 tak začne platiť v letectve zimný letový poriadok, ktorý bude platiť do ďalšej zmeny času, teda do 30. marca 2019.

Pripomeňme si aj to, čo si pre cestovateľov pripravilo bratislavské letisko. „Počas zimného letového poriadku bude z Letiska M. R. Štefánika k dispozícii 32 pravidelných leteckých liniek, ktoré bude prevádzkovať 7 leteckých spoločností. Novinkou v zimnom letovom poriadku v porovnaní s minulým rokom sú priame lety do gruzínskeho hlavného mesta Tbilisi, ktoré prevádzkuje raz týždenne letecká spoločnosť Georgian Airways. Ďalšími novinkami sú linky do Londýna-Lutonu (v prevádzke od marca) a Ľvova na Ukrajine, ktoré prevádzkuje letecký dopravca Wizz Air. Úplne nové linky otvorí z Bratislavy aj dopravca Ryanair, a to nové linky do Kyjeva-Boryspiľu (od 28. októbra) a do Marrákeša v Maroku (od 30. októbra),“ dopĺňa Veronika Ševčíková.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech