Škoda ukáže najlacnejšie SUV a najkrajší Kodiaq. Má to však háčik

  • Obe novinky sa dostanú na svetlo sveta už v najbližších týždňoch, avšak predávať sa budú zrejme len v Číne. 
  • Malé SUV dostane meno Kamiq a Kodiaq, ktorý bude vyzerať ako BMW X6 (SUV kupé) dostane príponu GT.
twitter.com/AutoBlogr
Autocar.co.uk
  • Obe novinky sa dostanú na svetlo sveta už v najbližších týždňoch, avšak predávať sa budú zrejme len v Číne. 
  • Malé SUV dostane meno Kamiq a Kodiaq, ktorý bude vyzerať ako BMW X6 (SUV kupé) dostane príponu GT.

Škoda rozšíri svoj modelový rad o dvojicu noviniek. Kým jedna bude vyzerať pomerne atraktívne, druhá sa na nič nehrá. Práve nový Kamiq má byť najmenším SUV v rámci značky Škody. Bude najlacnejší, s jednoduchým dizajnom a aj možnosťami. Kamiq sa má odhaliť už v najbližších dňoch a bude primárne určený pre čínskych zákazníkov. Auto dostalo podobný rozmer náprav ako Škoda Rapid a stojí zrejme aj na jeho starej platforme.

Teda hoci to bude nové auto, najpravdepodobnejšie v ňom bude staršia technológia. A aj to môže byť jedným z dôvodov, prečo sa nedostane inam ako do Číny. Pre Európu chystá Škoda iné, modernejšie malé SUV, ktoré bude postavené už na novej platforme. No bude oproti tomu čínskemu zrejme aj drahšie. Kamiq by sa mal predávať s cenovkou približne 11 až 12 tisíc eur.

Škoda bude mať vlastnú X6-tku

Malé európske SUV od Škody bude pravdepodobne drahšie. Ale na druhú stane aj lepšie. To, čo však Čína dostane a mnohí jej budú mocť zatiaľ zavidieť, bude Kodiaq GT. Škoda u nás predáva len „praktické autá“, ktoré sú vhodné pre rodinu, do mesta či pre podnikateľov. Aj preto nemá žiaden kabriolet alebo nepredáva žiadne kupé.

V Číne však ukáže GT verziu pre Kodiaq. Čiže bude mať „useknutú” strechu, menej mieste nad hlavou na zadných sedadlách či horší výhľad dozadu. Reálne však bude auto oveľa atraktívnejšie a pre mnohých stále dostačujúce.  BMW presne takto začalo novú éru s modelom X6 a zožalo obrovský úspech. Teraz má podobný model aj Mercedes, Audi a bude ho mať aj Porsche.  Škoda však s novým Kodiaqom nemusí skončiť len v Číne. Ešte predčasom sa ukazovali dohady, že by sa pravdepodobne mohol ukázať aj v Európe.

Zobraziť celú galériu (9)
zdroj: x-tomi design

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech