Slávny New York, no aj ázijská exotika. Vieme, kam Slováci najčastejšie lietajú a za koľko

  • Najväčší predajca leteniek na Slovensku odhalil najnovšie štatistiky o slovenských cestovateľoch
  • Medzi najobľúbenejšími destináciami sa objavilo aj Kosovo či Hočiminovo Mesto
solll
pexels.com
  • Najväčší predajca leteniek na Slovensku odhalil najnovšie štatistiky o slovenských cestovateľoch
  • Medzi najobľúbenejšími destináciami sa objavilo aj Kosovo či Hočiminovo Mesto

Dnes už môže cestovať prakticky naozaj každý. Ak človek chce, po pár klikoch si môže kúpiť letenku do naozaj lákavých destinácií. A to za cenu nižšiu ako je cena lístka na vlak, napríklad do Košíc. To, že Slováci sa cestovania neboja naznačuje aj veľký dopyt po letenkách a to nie len do blízkych destinácií ale aj do exotiky. My sme sa spoločne s Pelikanom.sk – najväčším predajcom leteniek na Slovensku pozreli na to, do akých krajín cestujeme najčastejšie, za koľko ale aj na to, ktoré destinácie sa stávajú čoraz obľúbenejšími.

Čo sa týka leteniek do krajín, ktoré sú od nás vzdialené len pár hodín letu, na prvom mieste skončil jednoznačne Londýn. Ten sa stal najčastejšie rezervovanou destináciou za rok 2017, pričom priemerná cena letenky bola 46 eur. Hneď po upršanom Londýne nasleduje destinácia, na ktorú nám pokojene postačí aj predĺžený víkend, a teda Rím za priemernú cenu letenky 54 eur. Na treťom mieste sa ocitol Berlín za 25 eur. Slovákov však čoraz viac láka aj Barcelona, za letenku do mesta plného slnka dáme v priemere 90 eur. Piatou najvyhľadávanejšou destináciou za rok 2017 sa stal Amsterdam s letenkami v cenovej hladine 80 eur.

Za uplynulý rok sa veľa lietalo aj na dlhé trate. Tou najobľúbenejšou destináciou sa stal New York, letenky do mesta, ktoré nikdy nespí sme si kupovali v cene pohybujúcej sa okolo 385 eur. Na druhom mieste je čoraz dostupnejší Dubaj s cenou 209 eur za spiatočnú letenku. Hneď po ňom nasleduje Bangkok za cenu 430 eur. Na štvrtej pozícii je Miami s cenovkou 425 eur a päticu najvyhľadávanejších destinácií uzatvára Phuket za 427 eur.

Čo sa týka destinácií o ktoré Pelikan.sk v roku 2017 zaznamenal najväčší nárast záujmu, prvé miesto obsadilo prekvapujúco Kosovo s jeho najväčším mestom Priština. Záujem o túto destináciu stúpol až o 80 %, cena letenky sa pohybovala len okolo 25 eur. Do Kosova nedávno získalo novú linku letisko v Budapešti. O 57 % sa zvýšil záujem aj o lety do Varšavy s cenou 20 eur za letenku.

Zvýšený záujem bol aj o lety do gréckeho Paphosu a to o 48 % s priemernou cena letenky 65 eur s odletom z Bratislavy. Vďaka zavedeniu novej linky z Bratislavy sa o 10 % zvýšil záujem cestujúcich aj o lety do talianskej Bologne, kam si letenku kúpiš v priemere za 39 eur.

V prípade vzdialenejších krajín, nárast záujmu o 40 % zaznamenal Izrael, konkrétne Tel Aviv s letenkami pohybujúcimi sa v priemere okolo 73 eur. Cena letenky 354 eur a nárastom záujmu o 21 %, to sú čísla týkajúce sa jednej z najkrajších provincií Thajska- Krabi. 10 % nárast záujmu bol zaznamenaný aj v prípade Zanzibaru s cenou letenky 457 eur.

Rovnako je na tom aj Denpasar – hlavné mesto indonézskeho ostrova Bali, do ktorého sme si letenku kupovali za cenu približne 515 eur. Vyhľadávanou krajinou sa stal aj Vietnam, konkrétne Hočiminovo Mesto s cenou letenky 465 eur a nárastom záujmu o 5 %.

Podľa Finstatu Spoločnosť pelicantravel.com s.r.o. v roku 2016 znížila zisk o 11 % na 1,288 mil. € a tržby jej narástli o 11 % na 77,80 mil. €.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech