Slováci majú na svedomí jednu z najlepších kaviarní v Brne

  • Nádych populárneho škandinávskeho štýlu si do kaviarne SKØG Urban Hub chodí denne vychutnávať množstvo domácich aj zahraničných hostí
  • Aj preto Tripadvisor zvolil túto brnenskú kaviareň za "must go" v meste
  • Dobrou správou je, že za úspešným projektom stojí dvojica Slovákov
10865945_826823577397029_2500387281922926771_o
facebook.com
  • Nádych populárneho škandinávskeho štýlu si do kaviarne SKØG Urban Hub chodí denne vychutnávať množstvo domácich aj zahraničných hostí
  • Aj preto Tripadvisor zvolil túto brnenskú kaviareň za "must go" v meste
  • Dobrou správou je, že za úspešným projektom stojí dvojica Slovákov

Kaviarne v mestách a mestečkách vyrastajú ako huby po daždi a u zákazníkov uspejú len tie, ktoré majú dobrý nápad, kvalitnú kávu a nejaké tie sladkosti či príjemnú obsluhu, skrátka pridanú hodnotu. Jednou z takýchto kaviarní je aj SKØG Urban Hub v Brne, za ktorého vznikom stoja René Kralovič a Peter Kollár zo Slovenska.

Kaviareň v škandinávskom industriálnom štýle nájdeš pri návšteve Brna na Dominikánskom námestí. Podľa Tripadvisoru získal SKØG prvú priečku v sekcii Káva – čaj, no vysoko sa umiestnil aj v rebríčku stravovacích zariadení, kde z celkovej konkurencie 863 reštaurácií zastáva deviate miesto. V recenziách návštevníkov sa strieda jeden superlatív za druhým, a to aj vďaka jedinečnému konceptu kaviarne, ktorá spája priestor na kultúrne akcie s kaviarňou, vlastnou pražiarňou, barom aj bistrom.

Príbeh SKØG Urban Hub sa začal písať v lete 2014, kedy sa dvaja šikovní Slováci, René a Peter, rozhodli otvoriť kaviareň, ktorej zámerom bolo stať sa miestom, kam by rád chodil sám majiteľ. Zaujímavý projekt sa tešil z úspechu už prvé dni po otvorení a chalani pre Forbes povedali: „Ľudia chodili, a tak sme nemuseli zápasiť s červenými číslami a už po pár mesiacoch sme sa dostali do prevádzkového zisku.“ 

Ak budeme hovoriť v číslach, vstupná čiastka do podnikania tvorila 105 000 €, pričom dnes sa už ročné tržby pohybujú viac než štyri krát vyššie. Tie Peter a René úspešne investujú do ďalšieho rozvoja podnikania. K tomu treba pripočítať tri desiatky zamestnancov, dodávku kávy z vlastnej pražiarne do osemdesiatich prevádzok v Česku, na Slovensku aj v iných krajinách. Podnikanie sa veľmi rýchlo rozrastá a je viac než isté, že chalani sú v tom, čo robia, mimoriadne zruční.

Keďže aj samotný SKØG v sebe spája dennú pohodičku pri káve a večer plný zaujímavých koktailov, v Brne dnes už nájdeš aj parádny vonkajší bar Blokk a miniatúrny bar 5m2, ktoré taktiež patria Renému a Petrovi. Expandujú však ďalej a investíciu takmer 200 000 € si vyžiada otvorenie dvoch nových prevádzok v stovežatej Prahe. Veľký potenciál mladí podnikatelia vidia tak ako v prevádzkach kaviarní a koktail barov, tak aj vo svojej pražiarni Rusty Nails Coffe Roasters.

A pre Forbes, Peter Kollár prezradil aj toto: „A potom, keď v Prahe všetko dokončíme, chceli by sme sa vrátiť na Slovensko. Pracujeme na tom, aby sme mali svoju kaviareň aj v Bratislave. Myslím, že otvárať by sme mohli v prvej polovici roka 2019.“ Výborné správy pre kávičkárov. Už sa nevieme dočkať!

Zdroj: forbes.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK