Slováci vyrábajú poctivé, prémiové teriny založené na receptúre z roku 1937

  • V dnešnej dobe, kedy v obchodoch nachádzame nespočet prefabrikovaných potravín, ľudia čoraz viac vyhľadávajú tradičné, poctivé produkty. Presne také, aké „fungovali“ ešte v časoch našich starých mám.
ter
archív:U Stareho Somara
  • V dnešnej dobe, kedy v obchodoch nachádzame nespočet prefabrikovaných potravín, ľudia čoraz viac vyhľadávajú tradičné, poctivé produkty. Presne také, aké „fungovali“ ešte v časoch našich starých mám.

Bojovať na trhu kvalitou a nie cenou vie byť risk, ktorý sa však často oplatí podstúpiť. Vedel to aj Erik Langer a Csaba Tóth, ktorý pod značkou „U starého somára“ ponúkajú kvalitné certifikované teriny- paštéty, založené na originálnej receptúre starej 80 rokov, ktorá pochádza od Martinského cechu mäsiarov.

Pri ich výrobe sa využíva jedinečný spôsob výroby, ktorý sa nesie v duchu oživenia tradičných receptúr našich predkov. Technologické postupy využívané pri výrobe terín sú pritom momentálne slovenským unikátom na poli potravinárskej výroby. Tento 100% slovenský výrobok je vyrobený výlučne zo surovín od farmárov z našich končín, takže špičková kvalita využitých surovín je vždy zaručená.


Špeciálne paštéty z dielne Starého somára sa radia medzi top výrobky vo svojej kategórií aj kvôli absolútnej absencii rôznych emulgátorov, stabilizátorov, umelých farbív či múky a škrobu. Tieto by si v nich hľadal naozaj márne.

Obsah živočíšnych bielkovín je dokonca niekoľko násobne vyšší ako u konkurenčných produktov. Je to aj z dôvodu, že produkty nie sú vyrobené z mäsového separátu ako väčšina paštét z retailu, kde sa viac pozerá na cenu ako kvalitu. Namiesto toho sa využíva čisté mäso a pečene.

Presadiť sa na Slovenskom trhu síce nebola prechádzka ružovou záhradou, no Erikovi Langerovi sa to vďaka veľkej snahe a poctivej práci podarilo.

“Dnes už môžeme povedať, dopyt stále rastie. Naše teriny sú pritom oproti konkurenčným produktom výrazne drahšie. No máme stálych a verných partnerov, predávame v malých biopotravinách a farmárskych obchodíkoch. Ideme si svojou cestou. Podstatnejšia je pre nás kvalita ako kvantita.”

Všetky druhy Terín si môžeš zakúpiť na stránke wineco.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech