Slovák umožňuje návštevu Tatier naozaj každému. Ľuďom dáva ubytovanie zadarmo

  • Tatry sú naša slovenská pýcha a zažiť by ich mal naozaj každý
  • Prevádzkovateľ tatranskej chaty dáva ubytovanie tým, ktorí si to nemôžu dovoliť
  • Svoj dobročinný projekt realizuje už viac ako 3 roky
befunky-collage
pixabay.com, unsplash.com
  • Tatry sú naša slovenská pýcha a zažiť by ich mal naozaj každý
  • Prevádzkovateľ tatranskej chaty dáva ubytovanie tým, ktorí si to nemôžu dovoliť
  • Svoj dobročinný projekt realizuje už viac ako 3 roky

Pre mnohých milovníkov Tatier a turizmu je pravidelná návšteva našich veľhôr samozrejmosťou. Veď si stačí zbaliť „pár švestiek“ do ruksaku a vyraziť, no nie všetci majú takéto privilégium. Slováci zo sociálne slabších pomerov si to často naozaj nemôžu dovoliť a mnohí vďaka tomu neprekročia hranicu svojho mesta.

O štítoch tatier sa im tak môže nanajvýš snívať. Slovák Viliam Dubiel si však myslí, že „Vysoké Tatry sú tu pre všetkých bez ohľadu na obsah peňaženky“ a každý by mal dostať šancu si vychutnať krásy našej prírody.

Pred viac ako tromi rokmi sa tak rozhodol rozbehnúť svoj tatranský „sociálny“ program, ktorý funguje dodnes a dokazuje tak, že v turistickom biznise nemusí ísť len o zisk. Viliam prevádzkuje horskú chatu Vila Kosodrevina na Štrbskom plese, vďaka čomu môže ponúkať ubytovanie v Tatrách komukoľvek. Tak prečo nie tým, ktorí si ho nemôžu dovoliť a prečo nie úplne zadarmo? Na tieto dobročinné účely sa rozhodol využiť obdobie mimo turistickej sezóny, teda jeseň a jar, kedy je návštevníkov hôr pomenej.

V programe Tatry pre všetkých platia len minimálne pravidlá, napríklad, že nie je možné zdarma ubytovať skupinky ľudí, každý sa môže zúčastniť maximálne dvakrát a pobyt je možný na 2 až 7 dní a s nástupom cez týždeň. „Napísať nám môže každý, kto by do tatier rád prišiel aj v mimosezónnom období, ale jeho peňaženka mu to nedovoľuje. Či už sa jedná o jednotlivca, dvojicu či rodinu,“ píše sa na stránke programu.

Túto jar bezplatné ubytovanie pre finančne znevýhodnených ponúkajú od 4. do 24. apríla, no žiaľ už majú celý mesiac vybookovaný. Príležitosť pre všetkých záujemcov však bude zase na jeseň. Stačí len napísať niečo o sebe a napríklad aj dôvod, prečo si pobyt v horách nemôžeš dovoliť, a možno sa šťastie usmeje práve na teba. Budeš si tak môcť užiť dovolenku v srdci Vysokých Tatier s ubytovaním rodinného typu, ktoré ponúka všetok komfort bežnej horskej chaty a s turistickými chodníkmi rovno pod nosom.

Je úžasné, že sú u nás aj ľudia, ktorí konajú dobro a nezaujímajú sa v prvom rade len o zisk. Veríme, že tento Slovák a jeho krásna aktivita inšpiruje ďalších a svet bude hneď krajší.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech