Slovák vytvoril aplikáciu, ktorá ti pomôže zorientovať sa v zoologickej záhrade

  • S novou aplikáciou, ktorú vytvoril náš rodák sa ti nestane, že sa v zoologickej záhrade stratíš
  • Bezpečne ťa prevedie po celom areáli a nevynecháš ani jednu atrakciu
collage3
Unsplash
  • S novou aplikáciou, ktorú vytvoril náš rodák sa ti nestane, že sa v zoologickej záhrade stratíš
  • Bezpečne ťa prevedie po celom areáli a nevynecháš ani jednu atrakciu

Autorom myšlienky je Slovák Róbert Marchevka, ktorý pri návšteve zoologickej záhrady tiež zistil, že orientácia v nej nie je práve najľahšia. Často ide o areál s rôznymi zákrutami, kopcami, križovatkami a veľmi ľahko sa stane, že zablúdiš, prípadne niečo vynecháš. Preto sa v roku 2016 rozhodol založiť svoj druhý vlastný startup NAVIZOO (jeho prvý pokus bola cestovateľská aplikácia Geodveture). Nová aplikácia bola spustená len v júni tohto roka.

Když jdete s přáteli nebo s rodinou do zoo, určitě nechcete trávit čas tím, že budete dlouho hledat své oblíbené zvířata, neustále se snažit zorientovat v nepřehledné mapě a když přijde čas oběda, tak s prázdným břichem bezcílně hledat restauraci. Toto určitě není výlet do zoo, po jakém jste toužili. Vy se toho však nemusíte bát. Brzy totiž spatří světlo světa Navizoo – první navigace, díky které se v žádné zoo neztratíte a uvidíte všechny lákavé atrakce. #navizoo #zoo #navigace #zoologickazahrada #zoologickázahrada #zvirata #zvierata #zoologickazahradapraha #zoologickazahradaolomouc #zoologickazahradabrno #zahrada #vylet #rodina #pratele #zazitek #volnycas #cesko #slovensko #mapa #aplikace #app #aplikacia

A post shared by Navizoo (@navizoo_app) on

„NAVIZOO je prvá Zoo navigácia, ktorá naviguje návštevníkov a pomáha im nájsť obľúbené zvieratá a všetky atrakcie ľahko a interaktívne. Našou víziou je vytvoriť vhodnú kombináciu emócií v skutočnom svete a podporou našej aplikácie vytvoriť úžasný zážitok z návštevy Zoo. Okrem toho je naším cieľom podporovať Zoo tak, aby mohli zvieratám vytvoriť čo najlepšie prostredie a podmienky. Každý rok chceme z našej činnosti podporovať jednotlivé Zoo,“ uvádza sa na oficiálne stránke aplikácie.

Znie to super, ale ako to celé funguje?

NAVIZOO je voľne dostupná pre zariadenia využívajúce Android aj iOS. Aby aplikácia fungovala čo najefektívnejšie, je potrebné jej povoliť prístup k tvojej polohe. Na základe toho vie nájsť zoologické záhrady v tvojom okolí. Ak ešte nevieš, ktorú zoo chceš navštíviť a len si prezeráš ponuku, aplikácia ti pomôže. V „profile“ každej zoo sa nachádzajú informácie, koľko používateľov ju už navštívilo, ako ďaleko od teba sa nachádza, či aké ohodnotenie od návštevníkov dostala.

V areáli ti už aplikácia ukáže kompletnú mapu. Na nej sa nachádzajú akési body záujmu. Zobrazujú, kde sa aké zviera nachádza, kde sa môžeš najesť alebo oddýchnuť si.

Ak máš napríklad ešte malé deti a nezvládnu prejsť celú zoo, môžete si vybrať len určité body záujmu a navigácia vás prevedie len cez tie.

Navyše poskytuje aj svoj vlastný „fotoaparát“, pomocou ktorého sa môžeš odfotiť so zvieratami, aj keď nemajú práve tú najfotogenickejšiu náladu.

Free verzia funguje len v obmedzenom čase. Ak však nerád investuješ do aplikácií, nezúfaj. Nájdeš v nej totiž to najdôležitejšie, a síce mapu areálu s bodmi záujmu.

Zobraziť celú galériu (9)
zdroj: facebook.com

Podľa magazínu Forbes stála realizácia aplikácie pre Android a iOS, plus financovanie ďalších nevyhnutných aktivít a marketingu približne 60-tisíc eur, z toho väčšinu Marchevka financoval sám. Výrazne mu však pomohol úver v rámci programu podpory startupov od Slovenskej sporiteľne, ktorá mu poskytla 25-tisíc eur.

Aké sú vízie starupu do budúcnosti?

V súčasnosti sa v aplikácii nachádzajú najmä zoo z Čiech a zo Slovenska. „Bolo pre nás samozrejmé, že v prvom rade Navizoo poskytneme návštevníkom zoo v Čechách a na Slovensku. Máme tu dobré zázemie, zoologické záhrady sú na výbornej úrovni a už dnes sa môžeme pýšiť viacerými partnerskými zoo, ktoré s nami úzko spolupracujú. V Navizoo navyše podporujeme partnerské zoo v starostlivosti o zvieratá, o to viac nás teší, že začíname pôsobiť práve v ČR a SR,” povedal pre portál pc.zoznam.sk Marchevka.

Zobraziť celú galériu (9)
zdroj: facebook.com

Slovenskom a Českom to však nekončí. Svoju platformu chce Marchevka v najbližšom čase rozšíriť aj o vzdialenejší trh, napríklad Poľsko či Nemecko a obísť nechce ani Ameriku či Áziu. Už v súčasnosti v aplikácii nájdeš aj zahraničné zoo, napríklad v Budapešti či Győre. Marchevka tvrdí, že v začiatkoch nie je preňho dôležitý zisk, ale odozva. Dôležitý je počet stiahnutí či pribúdajúci používatelia. Zisk je podľa neho ešte hudbou budúcnosti, avšak aj ten bude neskôr pre správne fungovanie aplikácie dôležitý. „Do budúcna, najmä kvôli rozširovaniu funkcií NaviZoo, nás samozrejme zisk bude zaujímať.

A čo môžeme okrem zahraničných zoologických záhrad od NAVIZOO ešte čakať? „Jednou z našich najväčších ambícií je zaviesť pre užívateľov ”NaviZoo Card“, ktorá by ich oprávňovala k špeciálnym zľavám a vstupom na akcie,” dodáva Marchevka.

Podľa údajov magazínu Forbes, si aplikáciu od svojho spustenia stiahlo už takmer tisíc ľudí. V priemere 30-50 denne a tento počet stále rastie. Tieto čísla podľa nás nie sú na začiatok vôbec zlé, nápad sa nám páči a držíme starupu palce.

zdroje: www.navizoo.cz, www.forbes.sk, www.pc.zoznam.sk, www.mojandroid.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech