Slovenská spoločnosť Luigi’s Box získala státisícovú investíciu z Česka

  • Investíciu rádovo v stovkách tisícoch eur investuje fond Leverage Technology do slovenskej spoločnosti Luigi 's Box
  • Tá e-shopom poskytuje nástroje pre optimalizáciu vyhľadávanie
folo
Luigi's Box
  • Investíciu rádovo v stovkách tisícoch eur investuje fond Leverage Technology do slovenskej spoločnosti Luigi 's Box
  • Tá e-shopom poskytuje nástroje pre optimalizáciu vyhľadávanie

Fond Leverage Technology, za ktorým stoja štyria českí podnikatelia, cieli primárne na zaujímavé projekty na trhu e-commerce a online technológií. A to nielen v Českej republike a na Slovensku, ale v celej stredovýchodnej Európe. Fond riadi Matěj Boruta, Lumír Kunz, Václav Liška a Patrik Czetö. Technologickým poradcom fondu je David Pavlík, ktorý viac ako 10 rokov pôsobil v USA vo firmách ako Microsoft, Amazon alebo Netflix. 

„Každý e-shop potrebuje tovar uskladniť, previesť, spropagovať a komunikovať s klientmi, merať výkonnosť, či zefektívniť predaj. Pre všetky tieto potreby už teraz existujú online služby, ktoré nás najviac zaujímajú. Chceme investovať do služieb, ktoré online predajcom sprístupnia nové technológie a produkty, vďaka ktorým sú schopní koncovým zákazníkom poskytovať služby porovnateľné so službami veľkých hráčov typu Amazon,“ vysvetľuje v tlačovej správe spoločnosti Matej Boruta, výkonný riaditeľ Leverage Technology.

Zakladatelia fondu už skôr úspešne investovali do niekoľkých úspešných projektov, ako je mobilná aplikácia Liftago, brokerská spoločnosť Axiory, technologická skupina Purple Holding alebo porovnávač maklérov FERmakleri.cz.

Najaktuálnejšie investičné príležitosti sa týkajú vstupu do online trhoviska Aukro a práve spoločnosti Luigi ‚s BoxInvestícia do Luigi ‚s Box bude využitá predovšetkým pre podporu rastu, akvizície trhu a expanziu do zahraničia. Do tohto slovenského startupu už skôr vstúpil aj úspešný investor zo Silicon Valley, Rasty Turek, alebo seed fond Neulogy.

„Sme zohratý tím so silnou víziou pomôcť online predajcom zvyšovať ich tržby o desiatky percent v celej stredovýchodnej Európe, a tým sa stať jednotkou na trhu v rámci vyhľadávacích nástrojov. Sme preto radi, že v náš projekt investori veria a od spojenia s Leverage Technology čakáme ďalší výrazný nárast našich zákazníkov aj tržieb,“ dodáva pre czechcrunch.cz Radoslav Balajka z Luigi ‚s Box.

Fond Leverage Technology ponúka unikátnu príležitosť ľuďom s kapitálom investovať do perspektívnych spoločností pôsobiacich na trhu e-commerce a rýchlo rastúceho trhu online technológií. Po jednom roku fungovania sa aktíva fondu priblížili hranici 3,9 miliónov eur. Cieľom je túto sumu postupne navýšiť až na približne 39 miliónov eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech