Slovenské školy majú pred sebou svetlú budúcnosť. Táto organizácia mení našich študentov k lepšiemu

  • Veľký úspech pre Slovensko
  • Nezisková vzdelávacia organizácia JA Slovensko získala prestížne ocenenie na európskej úrovni
  • Jej vzdelávacie programy absolvovalo viac ako 320 000 študentov
climate-kic-350836 (1)
unsplash.com/climate
  • Veľký úspech pre Slovensko
  • Nezisková vzdelávacia organizácia JA Slovensko získala prestížne ocenenie na európskej úrovni
  • Jej vzdelávacie programy absolvovalo viac ako 320 000 študentov

Organizácia JA Slovensko sa môže popýšiť prestížnym ocenením Modelovej organizácie za kvalitné a moderné vzdelávacie programy. Nezisková vzdelávacia organizácia si tak na svoj účet pripísala mimoriadnu pochvalu za svoju dlhoročnú prácu. JA Slovensko je na scéne už celých 25 rokov a spod jej krídel vyletelo už viac ako 320 000 absolventov vzdelávacích programov základných, stredných aj vysokých škôl.

JA Slovensko sa drží hesla „Skúsenosťou k úspechu“ a ich víziou pre absolventov je jasne vedieť, čo chcú v živote dosiahnuť. A ich poslanie? „Našim poslaním je poskytovať mladým ľuďom na Slovensku nadštandardné podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávanie prostredníctvom praktických programov. Programy podporujú podnikateľské a ekonomické myslenie a ponúkajú preventívne riešenia pre zamestnanosť mládeže.“

Ocenenie udelila Správna rada JA Europe, ktorá je najväčším poskytovateľom vzdelávacích programov pre mladých v oblasti podnikania, finančnej gramotnosti a uplatnenia sa na trhu práce. A konkurencia? Tá bola veľká. O cenu sa pobilo množstvo organizácií z členských štátov Európskej únie a o tomto úspechu prehovoril aj generálny riaditeľ JA Slovensko, Adam Šepetka: „Ocenenie je pre celý tím JA Slovensko, pre všetkých členov správnej rady, učiteľov, našich podporovateľov a priaznivcov veľkou motiváciou do ďalšej práce, ale je pre nás všetkých zároveň veľkým záväzkom, aby sme naďalej robili našu prácu ešte kvalitnejšie a do vzdelávacieho systému prinášali naozaj moderné a efektívne prvky, ktoré skvalitnia vyučovací proces. Som rád, že toto ocenenie prichádza aj v období, keď JA Slovensko oslavuje 25 rokov, čo formuje myslenie mladých ľudí a mení Slovensko k lepšiemu.“

Medzi lákavé projekty patrí pre študentov napríklad JA Podnikanie v cestovnom ruchu, kde je konkrétnym výsledkom práce podnikateľský plán, produktový katalóg, rôzne propagačné materiály alebo dokonca výmenný pobyt. Pri medzinárodnom projekte Aspire ide zase o čo najúspešnejšie prvé kroky po ukončení strednej školy, pričom tu môžeš absolvovať niekoľko užitočných workshopov s rôznym zameraním na podnikateľské prostredie.

A je tu napríklad aj projekt zvaný JA Aplikovaná ekonómia, ktorý som osobne počas štúdia na strednej škole (Obchodná akadémia) absolvovala. Bol to mimoriadne zaujímavý, praktický predmet, pri ktorom sme si so spolužiakmi založili modelovú akciovú spoločnosť so všetkým, čo k tomu patrí. Mali sme akcionárov, vlastné vklady, účtovníctvo, výrobnú linku, zisky, valné zhromaždenia a dokonca sme vykázali aj pekný zisk a vyplatili dividendy. Bol to jeden z tých predmetov v škole, kvôli ktorým sa ráno oplatí vstať a ak máš aj ty chuť stráviť ho chvíľku v reálnom svete mimo triedy, povedz o organizácii JA Slovensko aj okoliu. Všetky potrebné informácie o projektoch pre základné, stredné aj vysoké školy nájdeš TU.

Zdroj: jaslovensko.sk/TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech