Slovenskí stredoškoláci si viac v školskom automate nekúpia tradičnú Coca Colu

  • Gigant sa dobrovoľne zaviazal stiahnuť zo stredných škôl ponuku svojich sladených sýtených nápojov
  • Od začiatku septembra automaty s nápojmi ponúkajú už iba nízkokalorické alebo nekalorické nápoje
talles-alves-514399-unsplash
Unsplash
  • Gigant sa dobrovoľne zaviazal stiahnuť zo stredných škôl ponuku svojich sladených sýtených nápojov
  • Od začiatku septembra automaty s nápojmi ponúkajú už iba nízkokalorické alebo nekalorické nápoje

Coca‑Cola HBC Česko a Slovensko je členom skupiny Coca‑Cola Hellenic a je jedným z najväčších svetových výrobcov nápojov. Skupina pôsobí takmer v 30 krajinách Európy, Ázie a Afriky a ponúka nápoje takmer 600 miliónom spotrebiteľov. Veľká zmenu, na ktorú sa podujala, má zasiahnuť až 40 miliónov mladých fanúšikov jej produktov. V stredoškolských automatoch na nápoje viac študenti nenájdu tradičnú Coca Colu, ale len jej nízkokalorickú či nekalorickú verziu.

„Záväzok organizácie Unesda nepredávať na stredných školách sladené nápoje sa vzťahuje iba na sýtené nápoje. Na Slovensku sme sa rozhodli rozšíriť tento zodpovedný prístup aj na ďalšie kategórie, akými sú napríklad ľadové čaje,“ hovorí pre teraz.sk Petr Jonák, riaditeľ pre vonkajšie vzťahy spoločnosti.

Zaujímavosťou je, že z automatov by nemali zmiznúť len sladené sýtené nápoje, ale aj zbytočné reklamy a logá a ich plocha má vyzývať namiesto k nákupu len na dodržiavanie pitného režimu. Ďalším dobrovoľným záväzkom organizácie Unesda je navyše aj priemerné zníženie cukru v portfóliu sýtených nápojov, a to o 10 % už do roku 2020.

Novinka od Európskej komisie

Okrem Coca Coly chce k zdravšiemu životnému štýlu viesť žiakov aj samotná Európska únia. Európska komisia včera totižto oznámila, že investuje celkovo 250 miliónov eur do programu, ktorý má podporiť konzumáciu ovocia, zeleniny a mlieka u mladých. Okrem toho chce vysvetľovať, ako sa vlastne potraviny vyrábajú a zavádzať osobitné vzdelávacie programy na zvýšenie informovanosti žiakov o dôležitosti správnej výživy.

Hoci je účasť na tomto programe úplne dobrovoľná, rozhodli sa doň zapojiť všetky členské krajiny EÚ. Minulý školský rok vďaka nemu podľa teraz.sk svoju dávku vitamínov dostávalo pravidelne približne 30 miliónov detí naprieč Európou.

Zdroj: teraz.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech